Karadeniz Pet

Erkek kuşumun 3. Eşi

Mehmetyvz66

Yeni Üye
İyi günler bugün 3. Yu aldım kuşa bir türlü eş tutmadı dişiler dövüyor erkeği, dişi 1 yaşını geçti dedi erkeğim 2 yada 2.5 olması lazım elimle ciftlesiyordu artık. aşağıya dişinin resmini bırakıyorum yaş tahmini kaç veya eş tutarlar mı sağlıklı mı onuda söylerseniz sevinirim. Şuan ilk günü durgun duruyor ayrı tuneklerde hala bu neden acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20180130_143808.jpg
    IMG_20180130_143808.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 44
İyi günler bugün 3. Yu aldım kuşa bir türlü eş tutmadı dişiler dövüyor erkeği, dişi 1 yaşını geçti dedi erkeğim 2 yada 2.5 olması lazım elimle ciftlesiyordu artık. aşağıya dişinin resmini bırakıyorum yaş tahmini kaç veya eş tutarlar mı sağlıklı mı onuda söylerseniz sevinirim. Şuan ilk günü durgun duruyor ayrı tuneklerde hala bu neden acaba
es tutmada sorun yasıorsanız erkegı salmaya atıp kendıne es secdırsenız daha ıyı olur yada bır kafese dısı ayırıp anlasdıgını gordugunuz dısıyıde alabılırsınız bu dısıye gelınce saglıklı gorunuyor yenı ortama gırdıgı ıcın durgun olabılır zamanla duzelır ayrı durmalarıda normal bırbırlerını tanımıyorlar zamanla uyumlarına bakarsınız fakat dedım gıbı esını kendı secmesı cok daha ıyı olur ımkanınız varsa

çok genç kuş damızlık dişi alsaydınız çiftleşme aşamaları daha hızlı ilerlerdi

es tutmada sorun yasıorsanız erkegı salmaya atıp kendıne es secdırsenız daha ıyı olur yada bır kafese dısı ayırıp anlasdıgını gordugunuz dısıyıde alabılırsınız bu dısıye gelınce saglıklı gorunuyor yenı ortama gırdıgı ıcın durgun olabılır zamanla duzelır ayrı durmalarıda normal bırbırlerını tanımıyorlar zamanla uyumlarına bakarsınız fakat dedım gıbı esını kendı secmesı cok daha ıyı olur ımkanınız varsa
Bunla biraz alıştı gibi ya öyle yaptım zaten dişi attım hiç tepki göstermedi yaklaştı sadece bende alıp getirdim

Dışarıya bıraktım erkek sürekli dişiyi takip ediyor kafasını salliyip kur yapıyor az önce kaşıma gibi bişey oldu erkek kasidi yani ne olur bunlar :D
kasıma olduysa kavga yoksa yanyana gelebılıorlarsa es tutarlar merak edme olumlu seyler oluyor :)

Iyi oyun arkadaşı olmuşlar maşallah

cok guzel ınsallah suan ıyı gıbı duruma gore yazarsınız yıne :)
Çok iyi kavga vs yok suanlik az önce erkek dişinin kuyruğunu ısırdı bu ne anlama geliyor erkek otunce dişi karşılık veriyor kafasını salliyip dişinin yanına gidiyor bunlar ne anlama geliyor ? :D

Çok iyi kavga vs yok suanlik az önce erkek dişinin kuyruğunu ısırdı bu ne anlama geliyor erkek otunce dişi karşılık veriyor kafasını salliyip dişinin yanına gidiyor bunlar ne anlama geliyor ? :D
erkek kur yapıyor cıftlesmek ıstıyor bu yuzden dısının kuyrugunu ısırıyor masallah haberler cok ıyı :D

Dedim ya iyi oyun arkadaşı olmuşlar ağabey kardes takilirlar bu disinin es alabilmesi için önünde hayli zaman var en az 4 ay

Hislerim öyle söylüyor :)

yem kusma varsa bu ıs oldu demektır :D holsun
Dişi ağırdan satıyor heralde genelde hep böyle mi oluyor erkek kasıyor dişi tepki vermiyor ağzına vuruyor dişi gagasıyla dövüşme değil yem vermesi için mı acaba turnayı gözünden vurduk gibi çokta iyi anlaşıyor belki yeni olduğu içinde olabilir durgun biraz yem kusuyolar ama erkek kusuyor ama :)

Geri