Karadeniz Pet

Erkek kuşumun yanına dişi kuş aldım

Hepinize iyi günler değerli büyüklerim kardeşlerim
(Tamamen sarı olan erkek diğeri dişi)
Screenshot_2020-06-03-20-30-38.jpg

Ben yaklaşık 4-5 ay önce erkek kuş aldım 3 gün öncede abim yanına dişi kuş getirdi
İlk gün aynı kafese koyduğumuzda aralıklarla 3-5 defa kavga ettiler
Sonra kavga etmeyi baya bıraktılar ama ara ara didişiyorlardı 2. günde 1 defa kavga ettiler
İkisini saldığımızda çoğunlukla erkek kuş dişi kuşun peşinden gidiyor ara ara didişiyorlar çoğunlukla yüksek yere konduklarında aynı yer konuyorlar dişi yabancı olduğundan dolayı galiba biraz saldırgan ara ara tünedikleri yerden dişi erkeği atıyor
Bugün 1 kere kavga ettiler ama didişiyorlar ara ara özellikle yem yerken
Ayrıca biri altta biri üstte olmak üzere 2 tünek var başlarda çoğunlukla dişi alttakinde erkek üsttekinde oluyor bazen ters oluyor ama bugün çoğunlukla ikiside üst tünekteydi
Ara ara gagalarını değdiriyorlar didişme gibi öpüşme gibi demek istediğimi anladınız siz
Bizim erkek kuş parmağımızı uzatmadığımız sürece gelmezdi çoğunlukla uzatsak bile gelmezdi şimdi ise kendi kendine omzuma geliyor başta dişi varken geliyordu şimdi nadirende olsa dişi olmadan da geliyor
Dişi arada brrrrt brrt diye sesler çıkarıyor (ötme şeklinde)
Ayrıca dişinin eski sahibi cips yedirmiş ondan karnı yağlı bizimki fit diyet yemle normal yemi karıştırdırdık
Unuttuğum bir şey olursa eklerim
Sizce bunlar birbirlerine alışmaya başladı mı? Bilen yanıtlarsa sevinirim

Dişi kusun yağ yapmış olabilir yağ yapmışsa kizistiramazsiniz uçurarak yağını eritmeyi deneyin.

Eğer kuslar birbirine sert vuruyorsa eş tutmamış olabilirler ama çiftleşmeye hazır olmayan kuş erkekle çok da ilgilenmeyebilir.

Geri