Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşum çok büyük dışkılıyor, kuyruğunu aşağı yukarı yönde sürekli sallıyor

Aykizi

Yeni Üye
Merhaba, yaklaşık 5-6 senedir bizimle olan erkek muhabbet kuşum var. Yaşını tam olarak bilemiyorum çünkü sokakta bulduk. son bir kaç haftadır çok büyük dışkılıyor, dışkı yaparken zorlanıyor ve ses çıkarıyor. Bir veterinere götürdük sağlıklı olduğunu söyledi ve bu sorun için başka bir veterinere yönlendirdi ama o klinik de 250 TL muayene ücreti istedi. İmkanım yetmedi götüremedim ama kuşum hala aynı. Bir kaç gün poposuna zeytinyağı sürdüm. Poposunda açıklık var

Fotoğrafını çekmeyi denedim ama elimde tutarken korktu doğru dürüst çekemedim. yanımda biri olunca ona tutturup ben çekicem

Hangi şehirdesiniz veteriner önerisi yaparım belki. Dışkı fotoğraflarını ve kuşun videosunu çekmeden bi şey söylemek pek mğmkğn değil. Elinize almadan tünekte çekin

IMG_20220510_164835.jpg

Dışkı pek normal gözükmüyor. İzmirde kuşveterineri vardı sanırım kanatlı uzmanı götürücekseniz ona götürğn başka veterinerler de ekliyim gidenlerin tavsiyesi
Hekim Veteriner Kliniği:
Adres: Göztepe, Mithatpaşa Cd. 801/A, 35290 Konak/İzmir
Telefon: 0232 224 90 94

Mavişehir Veteriner Kliniği:
Adres: Bahriye Üçok Mahallesi Latife Hanım Sokak No: 33 Karşıyaka/ İZMİR
Telefon: 0232 337 27 33 - 0232 0323 337 02 08 - 0538 030 08 89

Adres-1898 sk. No: 3/A Bayraklı İZMİR
Veteriner Hekim Burak Uçar

Dışkı pek normal gözükmüyor. İzmirde kuşveterineri vardı sanırım kanatlı uzmanı götürücekseniz ona götürğn başka veterinerler de ekliyim gidenlerin tavsiyesi
Hekim Veteriner Kliniği:
Adres: Göztepe, Mithatpaşa Cd. 801/A, 35290 Konak/İzmir
Telefon: 0232 224 90 94

Mavişehir Veteriner Kliniği:
Adres: Bahriye Üçok Mahallesi Latife Hanım Sokak No: 33 Karşıyaka/ İZMİR
Telefon: 0232 337 27 33 - 0232 0323 337 02 08 - 0538 030 08 89

Adres-1898 sk. No: 3/A Bayraklı İZMİR
Veteriner Hekim Burak Uçar
Evet farkındayım, normal değil, yaparken de zorlanıyor 🥺 hep böyle büyük değil bazen de normal dışkı yapıyor ama işte zorlanması endişelendiriyor beni. Mavişehir veteriner kliniğini biliyorum aradım 250 TL muayene ücreti istedi. O da sadece muayene tedavi vs ekstra ücretlendirme oluyormuş

Evet farkındayım, normal değil, yaparken de zorlanıyor 🥺 hep böyle büyük değil bazen de normal dışkı yapıyor ama işte zorlanması endişelendiriyor beni. Mavişehir veteriner kliniğini biliyorum aradım 250 TL muayene ücreti istedi. O da sadece muayene tedavi vs ekstra ücretlendirme oluyormuş
Orası iyi bir veterinerlik. Bence bu tarz durumlarda paradan kaçmamak lazım.agizlari var dilleri yok 😔 gözümüzün önünde hastalanmasına yada ölmesine göz yummak demektir. Ve evimizde bir can besliyorsak bazi sorumluluklarimizin da olduğunun farkına varmaliyiz. Tabi son söz sizin. Geçmiş olsun.

250tl aşırıymış benim bildiğim veterinerler belli bi fiyat aralığında ücret almak zorunda örnepin geçen sene muayene ğcreti 40-60tl aralığındaydı demek ki orası özel klinik bilmiyorum çok fazla 250 diğerlerini de bi araştırın isterseniz

Orası iyi bir veterinerlik. Bence bu tarz durumlarda paradan kaçmamak lazım.agizlari var dilleri yok 😔 gözümüzün önünde hastalanmasına yada ölmesine göz yummak demektir. Ve evimizde bir can besliyorsak bazi sorumluluklarimizin da olduğunun farkına varmaliyiz. Tabi son söz sizin. Geçmiş olsun.
Doğru diyorsunuz araştırıyorum diğer yerleri de bir yer 200 TL dedi. Yorumlarına falan da bakıp inceleyip götüreceğim artık. Şimdi daha iyi ama hala zorlanıyor kakasını yaparken. Karaciğerden falan kaynaklanabilirmiş. Riske atmamak lazım götüreceğim

250tl aşırıymış benim bildiğim veterinerler belli bi fiyat aralığında ücret almak zorunda örnepin geçen sene muayene ğcreti 40-60tl aralığındaydı demek ki orası özel klinik bilmiyorum çok fazla 250 diğerlerini de bi araştırın isterseniz
Verdiğiniz kliniklerden biri 200 TL dedi, 180 de röntgen ücreti. Diğer klinik açmadı, ondan da bilgi alıp seçeceğim birini. Bana da çok fazla geliyor aslında ama bilemiyorum. Probiyotik başladım şimdi. Aradığım vet hekim söyledi, Dün suyuna karıştırdım. Ama götürmek de gerekiyor sanki çünkü çok zorlanıyor kaka yaparken. Poposunda da beyazlıklar var. Karaciğeri büyük olabilir baskı yapıyor olabilir dedi aradığım veteriner, yağlanma olabilir, röntgen çekilse daha doğru tedavi uygulanır ama fiyat 😑 öğrenci bütçesiyle yapmaya çalışırım bir şeyler

Bugün de kaka yapışmış poposuna 🥺 veterineri aradım ishalden dolayıdır dedi. İshal değildi ama kakası diğer günlere göre yumuşak sadece. Poposunu nemli pamukla sildim elime alıp çok korktu. Canı mı yanıyor acaba😞 ve götürmek istesem bugün yer yok yarın kapalı, hafta içine kaldı. 380 TL muayene + röntgen için de çok pahalı geliyor. Bi de teşhisten sonra uygulanacak tedavi de ekstra ücretlendirme olacakmış. Ama kuşum için de endişeleniyorum. Faydası olur mu diye de tereddüttetim. Yada zamanla geçer mi kendiliğinden o kadar para vermesem mi diyorum.. kafamda deli sorular😑 kuşum yaşlı da 6 senedir bizimle ve sokakta bulduk biz onu tam yaşını bilemiyoruz. Ölecek diye çok korkuyorum ama öyle bir hastalık hali yok üzerinde. İştahlı, neşeli maşallah. Sadece kuyruğunu sürekli sallaması, zorlanarak kaka yapması, büyük dışkılaması bugün de kakanın popoya yapışmış olması 🥺 bana bir akıl verin ne yapayım..
IMG_20220514_153652.jpg

Bu hastalık beni aşar. Yanlış yonlendirmek istemem sizi. Kafeskuslari.com adrese üye olun oradaki hocalar yardım edecektir. Geçmiş olsun 🙏🏻

Geri