Karadeniz Pet

Erkek olan çok hareketli ama dişi bazen hareketli bazen uyuyor hareketsiz duruyor

StayAway

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşumun yanına eş aldım erkek zaten bana alışkın hareketli biraz agrasif ama doğuş dan öyle :D
Dişi mavi renk bir kuş oda hareketli erkek ile çok iyi anlaşıyorlar ama dişi genel olarak tunegin köşesinde genel olarak hareketsiz duruyor geleli 1 hafta falan oldu acaba alışamadı mı yoksa hasta mı erkek hoplayıp zıplıyor özellikle sabah erkek dişiye çok bağırıyor evdekiler çok rahatsız oluyor(anlaşıyorlar ama sabahları da erkeğin dişiye o kadar bağırması çok mu normal bilemedim esini kendi seçti ben almadım yani) disi o konuda sakin bir yapıya sahip ama erkek öyle değil dişi ile erkeğin resmini de atıyorum erkeğin cere si morlaşmaya başladı erkek resim çektirmiyor kameranın önünü kapatıyor zor çektim ek olarak şunu da belirteyim erkek de durgunlasma var biraz ama beraberken böyle bazen erkek beni gördünüz tellere atlıyor bazen de tüylerini hafifçe kabartıp başlarını egiyorlar ama saldıgımda böyle bir sorun olmuyor baya uçuyorlar zor sokuyorum içeriye dişi özellikle ağzını açıp kapıyor gözlerini kapatıyor ama halsiz gibi sadece su içiyor genel olarak erkek yem kusuyor ona o yediriyor yani disi pek yemlige gitmiyor solunum yolu rahatsızlığı olabilir dedi bazı arkadaşlar arada bir hava alsın diye pencere açıyorum ama kafes ile pencere caprazlama yani oraya rüzgar vurması mümkün değil
IMG_20180307_122539_HDR.jpg
IMG_20180307_122652_HDR.jpg

Son düzenleme:
ortama alışamadığından olabilir zaman tanıyın ve bu süre zarfında yumurta mamasıda verin

ortama alışamadığından olabilir zaman tanıyın ve bu süre zarfında yumurta mamasıda verin
ben 2 gündür sabahları erkegin yanından alıyorum onu salona götürüyorum alıştırmak için çünkü benden korkuyordu salonda elime alıyorum omzuma koyuyorum beraber tv izliyoruz camdan bakıyoruz dışarıya ama bu gün anlamadıgım birşey oldu dişi omzumdan birden fırladı ve balkon camına sert bir şekilde vurdu kafasını hatta yere düştü aklım gitti sonra aldım erkegin yanına götürdüm su içti biraz kenara çekildi tüylerini kabarttı biraz gözlerini kapadı tek ayagınıda kaldırdı erkek hemen yem getirdi dişiye sonra erkek de tüylerini kabartıp kafasını yere egip gözlerini kapadı ne oluyor bunlara anlamıyorum

Sağlıklı görünüyorlar. Gözlemleyin kötüye giderse yazın.

Sağlıklı görünüyorlar. Gözlemleyin kötüye giderse yazın.
Selçuk abi dişi tık tık yapıyor sanki öksürüyor ya da hapşırıyor tünek de genel olarak gözlerini kapatıyor ama şu da var benim kardeşim küçük korkuyor diye salonun lambasını açık bırakmış kafesin olduğu yere ışık vurmuş olup da uyuyamamış olabilir mi o yüzden mi uyuyorlar acaba bide avı vit ya da avisol almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? bu tüylerini hafifce kabartıp kafalarini öne egiyorlar hayvanlar konusunda pek bilgim yok abi ama sizide çok rahatsız ediyorum da kusura bakmayın

Selçuk abi dişi tık tık yapıyor sanki öksürüyor ya da hapşırıyor tünek de genel olarak gözlerini kapatıyor ama şu da var benim kardeşim küçük korkuyor diye salonun lambasını açık bırakmış kafesin olduğu yere ışık vurmuş olup da uyuyamamış olabilir mi o yüzden mi uyuyorlar acaba bide avı vit ya da avisol almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? bu tüylerini hafifce kabartıp kafalarini öne egiyorlar hayvanlar konusunda pek bilgim yok abi ama sizide çok rahatsız ediyorum da kusura bakmayın

Hemen telaşlanmayın belki de hasta değiller bugün de gözlemleyin tık tık ederken videosunu çekip paylaşın.

Hemen telaşlanmayın belki de hasta değiller bugün de gözlemleyin tık tık ederken videosunu çekip paylaşın.
Onu arada bir yapıyor abi ya hapşırıyor ya da öksürüyor o aklıma takıldı bide bendeki dişi benden korkuyordu çok bende 2 gün onu alıp salona götürdüm alışsın bana korkmasın diye dişiyi kafesden çıkardığım da cama vurdu düştü ama ben hemen yetisdim aldım omzuma koydum biraz konuştum meyve yedirdim sonra eşinin yanına koydum sonra uyuklamaya başladı zaten dişi pek yemlige de gitmiyor erkek besliyor o sadece su içiyor ben bide pek vitamin vermedim bunlara meyve sebze verdim bu gün alıcam ama nasıl birşeyler almalıyım onuda bilmiyorum

İçeriğine bakın. Amino asitler de içeren toz formda bir vitamin alın. Multivitamin yani.

İçeriğine bakın. Amino asitler de içeren toz formda bir vitamin alın. Multivitamin yani.
Toz halinde Multivitamin teşekkür ederim abi bide birşey Dicem bendeki erkek dişiye pek birşey yedirmiyor ama kusma olayı oluyor iyilik mi yapıyor kötülük mü anlamadım erkek dişi den 1 ay falan büyük baskın bu konuda

Geri