Karadeniz Pet

Erken erişkinlik.

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
Merhaba. daha öncede burda yardım istedim ama kimse net bilgi vermedi. 3,5 aylık erkek kuşumla 2,5 aylık dişi kuşum normal oyunun dışında eş tutmuş gibi davranıyorlar. birbirlerini kaşımalar, erkeğin dişiye yem kusması ,öpüşmeleri gibi olayların yanın da daha 2,5 aylık dişimin ceresi kahveleşmeye başladı bide.

ben hastalık olacağından şüphelendim. burdada sordum ama kimse yanıt vermedi.
hasta olduğunu düşünmemin nedeni 6-8 ay arası erişkinliğe ulaştıklarının söylenmesiydi.

bugün iki erişkin muhabbet bakmak üzere bir petshop un tavsiyesi üzerine daha önce yetiştiricilik yapmış bir petshop a uğradım.

konuşma arasında benim kuşların davranışlarından ve dişinin ceresinin çok erken değişmeye başlamasından konuyu acıp tuhaf geldiğini söylediğimde 3,5 aydan sonra kuşların çiftleşe bildiğini genelde 5-6 ayda olduğunu ama kendi üretiminde 3,5-4 aylık kuşlarında yavru yaptığını söyledi.

daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığımı söylediğimde ben üreticiyim yalan söylemiyorum 3,5 aylık kuşlardan yavru almışlığım var, doğada ki hangi kuş turu yavru vermek için 1 yıl bekliyor muhabbetler ev mutasyonuna uğradığından süreler uzuyor ancak 3,5 aylık kuşta erişkinliğe erişebilir sıkıntı yapma ve şaşırma gayet normal dedi

üretici arkadaşlara sorum sizin hiç başınıza geldimi ? doğruluk payı nedir.

ben bu güne kadar duymamıştım ama benim kuşların aşırı oynaş ve cilvelerinen sonra bide dişinin ceresi değişmeye başladığından aklım takıldı.

bilgilendirirseniz sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:41 -->-> Daha önceki mesaj 06:45 --

? kimse yine cevap vermeyecek galiba.

Son düzenleme:
Üretici zaten gerekli bilgiyi vermiş dediği gibi 4 aylık kuşlar bile yumurta yapabilir ama siz yinede aynı kafeste olsun yuvalık takmayın ayrıca merak ettim iki kuşunda ceresini çekip koyarsan daha iyi yardımcı olucaktır arkadaşlar

Oynaşması cilveleşmesi yavru yapacağı anlamına gelmez bu kuşlarda erkek-erkek de oynaşıyor birbirine yem kusuyor. üretimhanelerde 5-6 aylık kuşların yavru verdiğini bende duymuştum ama 2,5 aylık kuşun yavru yapacağını sanmam.

Oynaşması cilveleşmesi yavru yapacağı anlamına gelmez bu kuşlarda erkek-erkek de oynaşıyor birbirine yem kusuyor. üretimhanelerde 5-6 aylık kuşların yavru verdiğini bende duymuştum ama 2,5 aylık kuşun yavru yapacağını sanmam.

bir çok üretici başka forumdada 3 aylık 3,5 aylık yumurtladığını belirtti. varsayımlarla değil tecrübelerle konusalım.

ben zaten yavru alma derdinde değilim benim korktuğum durum bu hastalık olup olmamasıydı şükür değilmiş.

teşekkürler.

Geri