Karadeniz Pet

Es alma konusu

behlül1216

Yeni Üye
Erkek sultan papağanım 1 yaşına girecek yakın zamanda , sureklo evin içerisinde serbest olan bir kuş sadece gece yatarken kafese zorla sokarız, son zamanlarda sürekli ötüp durduk yere ısırıyor baya bi hircinlasti eş alırsak bakabileceğimi düşünmüyorum çünkü ıkisi de salık olmaz bi de yuvalik olmasa bile odada bir yerde çiftleşirler kesin başka bir öneriniz varsa açığım

Erkek sultan papağanım 1 yaşına girecek yakın zamanda , sureklo evin içerisinde serbest olan bir kuş sadece gece yatarken kafese zorla sokarız, son zamanlarda sürekli ötüp durduk yere ısırıyor baya bi hircinlasti eş alırsak bakabileceğimi düşünmüyorum çünkü ıkisi de salık olmaz bi de yuvalik olmasa bile odada bir yerde çiftleşirler kesin başka bir öneriniz varsa açığım
Yok,başka öneriler ancak kuşların fıtratına ters davranmak olur ki buda günahtır...Doğanın kanunu bu,Onların fıtratına göre davranılmayacaksa sahiplenilmemeli...iyi bakmak iyi yem temizlik vs degildir sadece.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok,başka öneriler ancak kuşların fıtratına ters davranmak olur ki buda günahtır...Doğanın kanunu bu,Onların fıtratına göre davranılmayacaksa sahiplenilmemeli...iyi bakmak iyi yem temizlik vs degildir sadece.

Buna siz karar veremezsiniz ister tek bakar ister cift. Muhabbet gibi değil sultanlar bakimi zor ve daha masrafli ki kuşun kendisi bile pahalı. Adam öneri istiyor siz yargiliyorsunuz. Anlamak zor.

• Beğen
Tepkiler: rio
Elma verin yesin. Kizginligini yuzde yüz geçirmez ama etkisi olur. Bekleyin yapacak bisey yok.

sizde karar veremezsiniz hatice hanım,yaratılış karar verir.Luzumsuz ve dusuncesiz tepki vermeyin.İstediği gibi bakamaz o hayvan onun degil o Hayvanın sahibi onun yaratıcısıdır.Sana emanet ettiyse sende kabul ettiysen ona ihtiyaçlarını vermek zorundasın....Siz bu dusunceyi kolay kolay anlayamazsınız öyle tahmin ediyorum.Üstelik zor gelecek ise eşiyle sultan bakmak,onu sahiplenmesi bu sorumluluğu alması hatadır en başta.Yargı bunun neresinde onuda anlamak zor.saçma sapan algı oluşturmayın.

Son düzenleme:
sizde karar veremezsiniz hatice hanım,yaratılış karar verir.Luzumsuz ve dusuncesiz tepki vermeyin.İstediği gibi bakamaz o hayvan onun degil o Hayvanın sahibi onun yaratıcısıdır.Sana emanet ettiyse sende kabul ettiysen ona ihtiyaçlarını vermek zorundasın....Siz bu dusunceyi kolay kolay anlayamazsınız öyle tahmin ediyorum.Üstelik zor gelecek ise eşiyle sultan bakmak,onu sahiplenmesi bu sorumluluğu alması hatadır en başta.Yargı bunun neresinde onuda anlamak zor.saçma sapan algı oluşturmayın.

Amin cümlemize.

Öncelikle benim oğluma nasıl baktığımı bilip bilmeden böyle ters konuşmanız çok yanlış ben ders programımı ailevi ilişkilerimi bile ona göre ayarlıyorum sadece yem vermek temizlemek değil ben günde en az 8 saat ilgileniyorum ailemle vardiyalı dışarı çıkıyoruz ki tek başına kalmasın sıkılmasın diye senelerce muhabbet kuşu baktım ama bu sultan papağanları köpekten farksız ilgi istiyor elimden geldiğince yapmaya da çalışıyorum, yok doğanın kanunu yok o bu şu diyorsunuz da zaten kafesinde değil sürekli dışarıda eleştirmek için eleştirmeyin lütfen

Dışarıda olmak ihtiyacını giderdiği iyi bakıldığı manasına gelmez.Eş almak mühim ve gereklidir hatta zorunludur.İsterseniz almayın.Şimdi hayvana ne gözle baktığınız önemli hayvan oyuncak değildir.Bu durumları hayvan almadan düşünecektiniz.Ben ters degil dogru konusurum.Dogrusu budur.siz yapmayın elma verin kusunuza bakalım,dusununce o hayvana iyiliğin ne olduğunu anlarsınız.selam.

Dışarıda olmak ihtiyacını giderdiği iyi bakıldığı manasına gelmez.Eş almak mühim ve gereklidir hatta zorunludur.İsterseniz almayın.Şimdi hayvana ne gözle baktığınız önemli hayvan oyuncak değildir.Bu durumları hayvan almadan düşünecektiniz.Ben ters degil dogru konusurum.Dogrusu budur.siz yapmayın elma verin kusunuza bakalım,dusununce o hayvana iyiliğin ne olduğunu anlarsınız.selam.

Okey en iyi sen bakıyorsun en iyi sen biliyorsun sağol bilgilendirdifiniz için

Eşleşmek, çiftleşmek tüm canlılar için mizacın bir gerekliliğidir, ihtiyaçtır.
Yalnızlık Allah'a mahsustur...

Okey en iyi sen bakıyorsun en iyi sen biliyorsun sağol bilgilendirdifiniz için
Bakmayin siz haddini aşan insanlara. Forma gelenlerin ayakları yer tutunca hepsi 40 yillik üretici kesiliyor zaten. Nasil biliyosaniz öyle yapin tecrübeli insanlar ureticiler yorum yapmamis zaten. Ozelden yazin isterseniz gormemişlerdir.

Elmaya ek olarak havalar ısınınca su koyup banyo yapmasını da sağlarsınız,o da rahatlatır bu dönemde.

Hatice hanım Ortada bir gerçek var oda hayvanlara eş almanın zorunlu oldugudur.Ha isteyen hayvanına zulmeder onu eşsiz bırakır.Kusu da gider tünekle sulukla çiftleşir.O ayrı.Bir insan kuşuna elma verecekse kendisi de şap içsin....Biz burda bir gerçegi konuşuyoruz.Yerinde olsaydım haddi aşanlar deyip haddi aşmazdım.Asıl haddi aşan uslubunla sensin.İlk yoruma bakın ne kötülük var peki söyledigim de ? Niye bana cıkıstınız ? Nerde yargıladım soru soranı ? Siz geldiniz luzumsuz yere tepki verip algı olusturdunuz.amacınız ne onuda anlamadım.Şaşırdım dogrusu.ve bu durumdan rahatsızım.
@Ahmet ASLAN

Son düzenleme:
Benim kusum esi yuvadan cıktıgında sevinçten kendisini şaşırıyor.Çiftleşecek diye öyle bir bagırıyor ki onu görmek bile yeter.Biz bunu gördük,Hayvanda olsa ne kadar mutlu olduğunu anladık.Eşi elimdeyken bağırdıgı zaman oda kafeste cıldırıyor.Cunku öyle yaratıldı.Ne önericektim bu durumda ben ?

Hatice hanım Ortada bir gerçek var oda hayvanlara eş almanın zorunlu oldugudur.Ha isteyen hayvanına zulmeder onu eşsiz bırakır.Kusu da gider tünekle sulukla çiftleşir.O ayrı.Bir insan kuşuna elma verecekse kendisi de şap içsin....Biz burda bir gerçegi konuşuyoruz.Yerinde olsaydım haddi aşanlar deyip haddi aşmazdım.Asıl haddi aşan uslubunla sensin.İlk yoruma bakın ne kötülük var peki söyledigim de ? Niye bana cıkıstınız ? Nerde yargıladım soru soranı ? Siz geldiniz luzumsuz yere tepki verip algı olusturdunuz.amacınız ne onuda anlamadım.Şaşırdım dogrusu.ve bu durumdan rahatsızım.
@Ahmet ASLAN

Kusura bakmayin diyemem bakinda mantikli dusunebilen insan konunun basindan yorumlari okuyunca saldirgan tavrinizi her açıdan anlayabilir. Ben sizin tavrinizin 4te birini gosteripte sizinle tartismadim. Once kendinize bakın sonra bana laf etmeye kalkın. Eh anladiginiz dilden konuşunca hoşunuza gitmedi belli ki. Inanmazsiniz bende sizden rahatsiz oldum. @Ahmet ASLAN

Saldırgan ? Siz hastasınız :) geregi yapılsın okuyun değerlendirin lütfen ben de eger yanlıs bir tavır sergilediysem bana da yapılsın sorun yok.cidden rahatsızım yapmadıgım birşeyle itham edildiğim için @alpdna

Saldırgan ? Siz hastasınız :) geregi yapılsın ben de eger yanlıs bir tavır sergilediysem bana da yapılsın sorun yok.cidden rahatsızım yapmadıgım birşeyle itham edildiğim için @alpdna

Valla şaşip kaliyorum. Bu forumda cok insan gördüm de sizin gibi saldirgan yaptigininda farkinda olmayan terbiyesiz konuşan birde karsisinda bir kadin varken.. nasil bir egoysa artık. İnşallah adminler bu işe hemen el atar yoksa siz terbiyesizliği iyice ilerleteceksiniz belli.

Ben hatice hanım diye hitap ederken bana luzumsuz yere haddi aşan vs.Forumda takılan öyle oldu vs diye konuştuğunuz icin tavrımı degistim.Hasta lafı da onaydı.merak etmeyin ben isem kaba ve rahatsızlık veren bana da gereken yapılır.yorumlar açıktır.Gereken yapılır bana da size de.Kadın olmanız size böyle konusma hakkını vermez.Kadın olmak saygı görme sebebi degildir.İnsan olmak efendi olmak saygı görmeyi gerektirir.