Karadeniz Pet

Eş seçimi

Mavişkizim

Yeni Üye
Merhaba disi kusuma es almaya karar verdim. Daha dogrusu almam gerekiyo sanirim. Kusum surekli ciftlesme es isteme hareketi denen popo ve kafasini havaya kaldiran V pozisyonu aliyor. Subat ayindan beri duzenli olarak yumurtluyo. Bu surec boyunca toplam 8yumurta yapti. Hatta agustos ayinda 4kez yumurtladi. Ve mutlu olmadigini dusunuyorum. Oyun oynamiyo. Asıl Kafesi disinda ozel oyun alani yaptim ilgilenebilicegi oyniycagi bisuru sey var ama hicbiriyle ilgilenmiyo. Artik tek ayak uzerinde durmuyo. Sarki soylemiyo. Surekli isiriyo. Hicbiseyden memnun olmuyo. Eşmi istiyo artik yanina? Ailemi olmak istiyo? Ozellikle tecrubeli deneyimli muhabbet kuslarini iyi taniyan arkadaslar beni aydinlatirsa sevinirim. Kizimin yasini bilmiyorum ama yavru ve yasli olmadigini biliyorum. Yetiskin bi disi sanirim. Es secimini nasil yapmaliyim nelere dikkat etmeliyim es alirken

Kızgınlık döneminden çıkınca hormonlarinda bitmenin etkisiyle agresifligi geçecektir bence. Eş sectirecekseniz klasik taktik petshopta yetişkin kuşların olduğu kafese atın kuşunuzu , kafesin önüne sandalye çekip oturun 30 dk gözlemleyin kendi eşini kendisi bulacaktır. Bir de tavsiyem erkek kuş disiden iri olursa iyi oluyor erkek baskın olmalı.

Kızgınlık döneminden çıkınca hormonlarinda bitmenin etkisiyle agresifligi geçecektir bence. Eş sectirecekseniz klasik taktik petshopta yetişkin kuşların olduğu kafese atın kuşunuzu , kafesin önüne sandalye çekip oturun 30 dk gözlemleyin kendi eşini kendisi bulacaktır. Bir de tavsiyem erkek kuş disiden iri olursa iyi oluyor erkek baskın olmalı.
Peki nezaman biter bu kizginlik donemi? Subattan beri suruyo cunku 7ay oldu eylulle birlikte 8.aya giriyoruz. Nekadar suruyo bu donem? Es almasam normale donermi strese filan girmesinden korkuyorum. Ve es almam gerekirse yasitmi olmalilar. Kusumu petshopa goturup ordaki kuslarin arasina koymak istemiyorum acikcasi.

Bu kadar uzun süren kızgınlık yaşamamıştım. Cere rengi beyaz mi kahverengi mi ? Eş seçerken evet yaşıt olsalar iyi olur . Olmasa da olur ama erkek damızlık olsa yeter. Kaliteli büyük bir petshopa gidin sıkıntı olucanı sanmıyorum bizim burda petshopta yetişkin ve yavru olarak ayrı kafesler var yetişkin kafesindekiler 1 ila 4 yaş arasında oluyor ben erkek kuşumu götürüp öyle eş tutturmuştum. Kızgınlık dönemi geçmesini hızlandırmak için yeminde nijer olmamalı ve mama vermeyi azaltın. Ama dişi kuşlar her yıl belirli bir dönem kizginlasirlar. Bence yanına bir erkek almak en iyisi.

Bu kadar uzun süren kızgınlık yaşamamıştım. Cere rengi beyaz mi kahverengi mi ? Eş seçerken evet yaşıt olsalar iyi olur . Olmasa da olur ama erkek damızlık olsa yeter. Kaliteli büyük bir petshopa gidin sıkıntı olucanı sanmıyorum bizim burda petshopta yetişkin ve yavru olarak ayrı kafesler var yetişkin kafesindekiler 1 ila 4 yaş arasında oluyor ben erkek kuşumu götürüp öyle eş tutturmuştum. Kızgınlık dönemi geçmesini hızlandırmak için yeminde nijer olmamalı ve mama vermeyi azaltın. Ama dişi kuşlar her yıl belirli bir dönem kizginlasirlar. Bence yanına bir erkek almak en iyisi.
Yeminde nijer yok mama vermiyorum. Cere rengi kahverengiydi ama bisuredir beyaz. Suan beyaz. Onuda merak ediyodum aslinda. Onun sebebi nedir? Neden degisti

Bu konuda bir fikrim yok kızgın dişilerin Cere rengi kahverengi olur diye biliyorum sadece. Bence kuşunuza bir Eş almalısınız.