Karadeniz Pet

es tutmusmu

Mehmettrk

Meraklı Üye
Dişiyi yeni aldım 3 gün ayrı kafeste tuttum 15 dk falan oldu erkeğin yanına koydum es tutmuş gibi görünüyor sizce nasıl durumları

Masallah guzel kuslarin var. Es tutublar İnsallah guzel ve saqlikli yavrularini alarsan

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MErhaba, Anlaşacaklar gibi görünüyor. Ama şimdi yuvalığı çıkarın 15 20 gün verin kuşlara öpüşmeye koklaşmaya başladıklarında takarsınız tekrar. Şu an stres sıkıntı yapabilir erkeğe. Erkek kafese alışkın ve dişiyi sürekli çiftleşmeye zorlayacak. Dişi de kafese yeni gelmiş alışkın değil stres payacak. Eşleşmek istemeyecek erkek te buna kızıp evi barkı terkedecek :) Böyle yani

erkek biraz daha ufakça ama çok sevinmiş belli :)

Dişi pek kıvamda değil, Erkek dişiye göre ebat olarak küçük, bunun tam tersi olması erkeğin baskınlığını arttırırdı.Şuanda beklemek gerekir ayrıca bunu hep söylüyoruz eş direk alınıp atıllmaz en az 15 gün birbirlerini görebileceği kafeslere odanın 2 ucuna konmalı bu süre sonunda dişi alınıp yuvalık takılı halde bekleyen erkeğin kafesine atılır artık ayırmanızında bir anlamı yok beklemek dişinin tav a gelmesini beklemekten başka yapılacak birşey yok.

Teşekkürler bekle ve gor diyosunuz yani bekleriz gerisi kuşlara kalmis

Erkek yerli disi jumbo kırığı biraz boyut farkı var ama anlaşıyorlar kavga yok erkek sürekli kur yapıyor disi biraz pasif umarım boyut farkı bi sorun yaratmaz