Karadeniz Pet

Eşi Ölen Muhabbet Kuşu

Emin3455

Meraklı Üye
Merhabalar Dün Erkek Kuşum Hayatını Kaybetti.
Dişi kuşum yalnız kaldı ikisinide 2 aylıkken aldım o zamandan beri bakıyordum şuan 9-10 aylık
Dişi Kuşuma ne yapmam gerekir?

yeni eş alman gerek yada çok ilgi gösterip depresyonav girmemesini sağla bazen birşey olmazmış...

Benimde dişi kuşum vefat etti 1 hafta önce. Erkek yalnız kaldı. Bunalıma girmemesi icin sürekli salıp ilgileniyorum. Şuanlık depresyona girmedi gibi gözüküyor benimkisi. Ama tabi ilerde dişi almak niyetindeyim yanına.

Benimde dişi kuşum vefat etti 1 hafta önce. Erkek yalnız kaldı. Bunalıma girmemesi icin sürekli salıp ilgileniyorum. Şuanlık depresyona girmedi gibi gözüküyor benimkisi. Ama tabi ilerde dişi almak niyetindeyim yanına.
Şuan dişi kuşum ötüyor iple oynuyor ama yemek yemesi azaldı
ilgilenmeye çalışıyorum yemeğini yanına götürünce yiyor

Kuşumla sürekli ilgilenmeye çalışıyorum başka ne yapmam gerekir

alışır merak etmeyin. eğer tek bakmaya devam edecekseniz onu oyalayacaklar şeyler yapın. ilgilenmek ya da kafesinin sürekli açık durması gibi. hatta bulunduğu odada müzik falan açabilirsiniz.tek kalan kuşların genelde canı sıkılır ve kendini yeme vurur. bu daha büyük bir tehlike bence. ha ben yerinizde olsam ona eş alırım. bu hayvankar sürü hayvanı.

Kuşunuza yeni bir eş alabilirsiniz. ölen kuşunuz için üzüldüm

alışır merak etmeyin. eğer tek bakmaya devam edecekseniz onu oyalayacaklar şeyler yapın. ilgilenmek ya da kafesinin sürekli açık durması gibi. hatta bulunduğu odada müzik falan açabilirsiniz.tek kalan kuşların genelde canı sıkılır ve kendini yeme vurur. bu daha büyük bir tehlike bence. ha ben yerinizde olsam ona eş alırım. bu hayvankar sürü hayvanı.
Yeni bi kuş alamayacağım, Kafesi sürekli açık duruyor ve sürekli yanımda ilgilenmeye çalışıyorum. Kafesi kapattığımda sürekli kuş kumu yiyor, kum yemliğinin içinde takla atar gibi haraketler yapıyor. Çok fazla yem yemiyor. Bu neden olur?

Kuşunuza yeni bir eş alabilirsiniz. ölen kuşunuz için üzüldüm
Bende öldüğünde çok üzüldüm Ailemizin bi üyesisi gibi olmuştu
Şuan eş alamayacağım
Tanıdığımın bi erkek kuşu var aynı yaştalar eğer kuşum depresyona girerse onlara vermeyi düşünüyorum
Kuşumdanda ayrılmak istemiyorum ama Sağlığı daha önemli

Yeni bi kuş alamayacağım, Kafesi sürekli açık duruyor ve sürekli yanımda ilgilenmeye çalışıyorum. Kafesi kapattığımda sürekli kuş kumu yiyor, kum yemliğinin içinde takla atar gibi haraketler yapıyor. Çok fazla yem yemiyor. Bu neden olur?

takla atar gibi hareketleri benim kuşum da eşine ulaşmak için çok yapardı. benim fikrim eşini arandığı yönünde. bir müddet arayacaktır tabi. aşağıda eşine ulaşma isteyen kuşumun tam tarif ettiğiniz gibi hareketlere benzeyen hareketleri var.

takla atar gibi hareketleri benim kuşum da eşine ulaşmak için çok yapardı. benim fikrim eşini arandığı yönünde. bir müddet arayacaktır tabi. aşağıda eşine ulaşma isteyen kuşumun tam tarif ettiğiniz gibi hareketlere benzeyen hareketleri var.

Evet bunun gibi hareketler yapıyor ama kafesün üst köşesinde bazende kuş kumu yemlğinin içinde takla atıyor bazen yemleri dışarı atıyor

Kafese koyduğumda sürekli böyle hareketler yapıyor bu yüzden hep çıkartıyorum

takla atıyosa çıkarın gezsin. stres olmasın. yazık..

Bütün gün zaten dışarda duruyor kafesede girmiyor yem yemesi için koyuyorum biraz yiyp bu haraketleri yapıyor
Gece uyurken sürekli tellere çıkıyor indiriyorum 5 dakika sonra tekrar orada buluyorum

tüneğin birini yukarı alın

Geri