Karadeniz Pet

Ev yapımı mama hk.

Derya aksu

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarıma mama hazırladım fakat mamanın başına gidiyorlar yemeden kaçıyorlar. Bikaç kişi daha bu konudan şikayetçi kuşlara yedirmek için ne gibi şeyler yapmam lazım? Taktiği olanlar paylaşırsa sevinirim :)
Not: Yemi kafesten çıkardım sadece mama var şuan.

Arkadaşlar kuşlarıma mama hazırladım fakat mamanın başına gidiyorlar yemeden kaçıyorlar. Bikaç kişi daha bu konudan şikayetçi kuşlara yedirmek için ne gibi şeyler yapmam lazım? Taktiği olanlar paylaşırsa sevinirim :)
Not: Yemi kafesten çıkardım sadece mama var şuan.
Meraba Derya. Hanım bende öyle yapmıştım yememişlerdi bende sordum yemin içine karıştırın onlar yem yerken onuda tadacaklar birkaç kere deneyın alışirlar sonra tadını begenirler kendileri yer

Evet yed
1 çift kuşum var. 6-8 aylık arası. Peki yemle karıştırdığınızda yediler mi?
evet yediler. Şimdi yumurtayı kaynatıpkabunu ayrı kendısınıde parça dogruyorum valla çok güzel yıyolar şimdi ne verirsem yıyolar siz yenimi başladınız. Vermeye yeniyse hemen yemezler önce bakarlar yanına gıderler ama ellemezler önce hiç almazlarsı öylece dökersim iki üçgün sonra tatmaya başladılar sonra alışdılar sonra yediler

Evet yed

evet yediler. Şimdi yumurtayı kaynatıpkabunu ayrı kendısınıde parça dogruyorum valla çok güzel yıyolar şimdi ne verirsem yıyolar siz yenimi başladınız. Vermeye yeniyse hemen yemezler önce bakarlar yanına gıderler ama ellemezler önce hiç almazlarsı öylece dökersim iki üçgün sonra tatmaya başladılar sonra alışdılar sonra yediler
Evet daha ilk defa mama hazırladım. Neyse bekliycem artık teşekkürler

Mamanın kıvamıda önemli pilav gibi olmalı kaşığa yapışmamalı. Eğer fazla ıslak olursa mamaya alışkın kuşlar bile yemeyebilir. Gagalarının çevresine bulaşıp birikmemeli.

Mamanın kıvamıda önemli pilav gibi olmalı kaşığa yapışmamalı. Eğer fazla ıslak olursa mamaya alışkın kuşlar bile yemeyebilir. Gagalarının çevresine bulaşıp birikmemeli.
Benim yaptığım mama galiba biraz ıslak oldu. Bir sonrakinde biraz daha kuru yapmalıyım sanırım. Teşekkürler

Mamayı yeniden yaptım. Şuan saldırıyorlar :D içine mürekkep balığı kemiğini de yumurta kabuğu gibi un halinde koydum birazda yem serpiştirdim üstüne alışsınlar diye. Hapur hupur götürüyorlar mamayı :)

M
Evet daha ilk defa mama hazırladım. Neyse bekliycem artık teşekkürler
Merana benimde size bir
Mamayı yeniden yaptım. Şuan saldırıyorlar :D içine mürekkep balığı kemiğini de yumurta kabuğu gibi un halinde koydum birazda yem serpiştirdim üstüne alışsınlar diye. Hapur hupur götürüyorlar mamayı :)
meraba benimde size bir sorum olacak benim erkek kuşum var yanına dişi aldın 25 gün oluyo benim kuş aynaya çok düşkün çok seviyo bende aynayı aldım dişiyle ilgilensin diye bir sorun olurmu veya çendisine aşık olurmu çünkü aynayı arıyor sizden cevap bekliyorum

Birde bizimkiler eş olurlarmı acaba yeni aldığım. Kuş benim kuşdan bır ay büyük. Sorun olurmu eş olurlarmı

Seda hanım çok acelecisiniz açtığınız konuda bu sorularınız yanıtlandıya :) telaş yapmayın

Bence aynayı almanızda bi zarar olmaz. Biraz zamana bırakın zamanla birbirlerine arkadaş olacaklardır. Keyifli hobiler seda hanım

Çok
Bence aynayı almanızda bi zarar olmaz. Biraz zamana bırakın zamanla birbirlerine arkadaş olacaklardır. Keyifli hobiler seda hanım
çok çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için gine takip ederken. Azına yem verdi çok sevindim. İnan ben annaşıyolar öpüşüyolar inşallah. Böyle devam eder dişi sürekli yuvaya. Girip. Çıkıyo darısı olmayanlar