Karadeniz Pet

evcil erkek muhabbet kusumun dişi kuşla ilgilenmiyor

Herkese merhaba 1.5 yaşında çok evcil bana bagimlı ve buldugu herşeyle oyun oynaya bilen muhabbet kusum var bir sürü oyuncağı var..Fakat son 3 aydır falan bulduğu heryere kusup kustugunu yemeye başladı özellikle kafesinin altına inip bunu yapıyordu bir çok kuscuya bunu sordum hepsi es istiyor dedi bende gittim bi es aldım fakat yaşına uygun bulamadım bende hafif yavru bi dişi aldım fakat onunla ilgilenmiyor bile yine benle ilgileniyor ne yapmam gerekiyor

Herkese merhaba 1.5 yaşında çok evcil bana bagimlı ve buldugu herşeyle oyun oynaya bilen muhabbet kusum var bir sürü oyuncağı var..Fakat son 3 aydır falan bulduğu heryere kusup kustugunu yemeye başladı özellikle kafesinin altına inip bunu yapıyordu bir çok kuscuya bunu sordum hepsi es istiyor dedi bende gittim bi es aldım fakat yaşına uygun bulamadım bende hafif yavru bi dişi aldım fakat onunla ilgilenmiyor bile yine benle ilgileniyor ne yapmam gerekiyor
Bence Vitafort multi 50 gr alın suluğuna yarım çay kaşığı atın bir hafta sonra kuşunuz nasıl değişiyor.

kolay gelsin arkadaşlar benim de bir erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 2 buçuk yıldan beri bizde evin bütün ferdlerine alışık ben bugün bunun yanına bir dişi aldım kaynaşması için birde çiftleşme döneminde olduğu için aldığım dişi biraz zayıf benim erkeğe göre yaşını felan bilmiyorum ama hemen hemen aynı yaştalar gibi yalnız ben bunu aldığımdan beri ne benim kuşumdan ses çıkıyor nede yeni dişiden ikiside ayrı ayrı yerlerde duruyor arada sırada bir ötüyorlar çok nadir oda , ve benim erkek dişiye yanaşmaya çalışıyor dişi onu korkutup uzaklaştırıyor ne yapmalıyım bunların alışmaları için acaba lütfen bi yardım edin bana...:(

16930664_10211499333534500_2080081985_o.jpg

beyaz olan benim 2 buçuk yıldan beri beslediğim diğeri ise yeni gelen dişi..

Aynı durumdayız hakanceken27 bana ilk söylenen tek tünek e dusur oldu bende yaptım ama ilk 3-4gun dışı benimkini aynı tunege bile almadı sonra ayir dediler benim kafesim ortadan bolmeli olduğu için ikisini 2 gün ayirdim fakat karşılıklı tünek koydum ve dişi kendi yaklaşmaya başladı artık çok şükür aynı tek tünek li kafes yaşamlarında aynı tunekte durabiliyorlar bundan sonrasinda bende sabırla bekliyorum ama bu taktiklerin yanında en büyük olay sabir

Geri