Karadeniz Pet

Evde çift muhabbet kuşu beslenir mi

Burak ÖZATİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar ben karar verdim 6-7 aylık kuşumu malesef eğitemiyorum bi hatun alıcam yanına şimdi şöyle sorularım var
1.dairede çok ses oluyo diye şikayet gelir mi
2. Evcilleştirilebilirler mi

Arkadaşlar ben karar verdim 6-7 aylık kuşumu malesef eğitemiyorum bi hatun alıcam yanına şimdi şöyle sorularım var

evcilleştirmek çok çok çok zor yani evcilleştirilmez bence. ha tabi ki yanına eş alman iyi olur. ses konusuda sıkıntı olmaz. bu forumda çok insan var evinde çiftler besleyen zaten

Bir çift kus tan dolayi çok ses olmaz.
Çift olunca evcillesmesi daha zor olur.

tek beslerken evcilleşmeyen çift olunca hiç evcilleşmeş :) evde ses konusunda sıkıntı olmaz ben evde 4 çift besliyorum :cool:

Peki bir de şöyle sorayım o zaman ben dişiyi yarın almayı planlıyorum birbirlerine uyum sağlayabilecekler mi?

Aldıktan sonra gözlemleyin birbirlerini gagalamazlarsa veya tüylerini yolma gibi sorunlar olmazsa iyiye gidiyor demektir, daha sonra kur yapmaya başlarlarsa ortada hiç bir sorun kalmaz :)

Çiftlerin alıştırılmaları biraz daha zor tabi , dişiyi imkanınız var ise ayrı bir kafeste belli bir süre tutun alışsınlar birbirlerine sonra aynı kafese koyup gözlemlersiniz.

kafesin içine attığınızda birbirlerine vururlarsa ikisinide kafes dışında evin içine salın o zaman daha çabuk alışırlar

Geri