Karadeniz Pet

Evde tek kalma

•Zaten bu konu açılması umursamazlık tavrında değil. Umursadığı için bizden bilgi almak istediği için burda bizde burda bilgi almak için bilgi alışverişi yapmak için burdayız.
•Konu sahibi umursamayıp bırakıp gidebilirdi onada teşekkürler.
•Kimse kimseye saygısızlık yapmaya yada yaptırtmaya hakkı yoktur, her görüş farklılık bir yeniliktir. Cahil insanlar yenilikleri algılayamadığında sert tepki çıkar ve kavga çıkartır.
•Teşekkürler :)

Her mesajı tek tek okudum çok teşekkür ederim :Dgideceğim yolu yazıyorum dışarıdan yedek suluk aldım ama akıllı yemlik bulamadım 3 4 dükkan gezdim nedense ellerinde yokmuş iki tane kafese adapte 1 tane opsiyonel yemliğim var hepsini ağzına kadar yemle doldurdum kafesin tam ortasına ballı kreker astım suluklar ağzına kadar dolu yarın sabah 7 de yola çıkıcam yemlik vs sulukları tazeliyecwğim kafesin kapısını açık bırakamam bizim kuş çılgınlar gibi uçuyor ayarı yok kendine zarar verebilir televizyon umrunda olmadı hiçbir zaman o yüzden o da kapalı olacak plastik oyuncak kuşlardan küçük bi haremi var hepsini kafesin tabanına koyacağim kalorifer konusında kararsızım hava durumunda en düşük sıcaklı 7 derece diyor yani ev daha da sıcak olacak (güney cepheli bol güneş alıyor) muhtemelen kapatırım eksiğim varsa lütfen belirtin not:kendimden daha iyi bakıyorum birşey olursa mahvolurum not 2:adam değil bayan :D

Her mesajı tek tek okudum çok teşekkür ederim :Dgideceğim yolu yazıyorum dışarıdan yedek suluk aldım ama akıllı yemlik bulamadım 3 4 dükkan gezdim nedense ellerinde yokmuş iki tane kafese adapte 1 tane opsiyonel yemliğim var hepsini ağzına kadar yemle doldurdum kafesin tam ortasına ballı kreker astım suluklar ağzına kadar dolu yarın sabah 7 de yola çıkıcam yemlik vs sulukları tazeliyecwğim kafesin kapısını açık bırakamam bizim kuş çılgınlar gibi uçuyor ayarı yok kendine zarar verebilir televizyon umrunda olmadı hiçbir zaman o yüzden o da kapalı olacak plastik oyuncak kuşlardan küçük bi haremi var hepsini kafesin tabanına koyacağim kalorifer konusında kararsızım hava durumunda en düşük sıcaklı 7 derece diyor yani ev daha da sıcak olacak (güney cepheli bol güneş alıyor) muhtemelen kapatırım eksiğim varsa lütfen belirtin not:kendimden daha iyi bakıyorum birşey olursa mahvolurum not 2:adam değil bayan :D

Umarım sorunsuz bir şekilde atlatırsınız bu süreci :) dönüşte bekliyoruz güzel haberleri sağlıcakla :)

Hiç bir sorun yaşamayacaksınız. Güle güle gidip gelin. Madem akıllı yemlik bulamadınız keşke 2 adet kraker taksaydınız daha garanti olurdu. Hayırlı yolculuklar

Merhabalar 4 günlük gezimizi hava bozduğu için 2 günle sınırlandırıp eve döndük iyi ki de dönmüşüz çünkü minnoş bey kendi kendine grev yapmış koyduğum tüm yemler ve sular duruyordu ballı krakerden 2 parmak kalınlığında bir kısmı yemiş kafes tabanında toplamda 2 yemek kaşığı kadar bir kabuk vardı su olduğu gibi duruyordu ve tabiki bize küsmüştü ilk yarım saat kafesin kapağını açtığımız halde çıkmadı ve bize gelmedi ısrarlı davranışlarımızdan sonra eski haline geri döndü not geldiğimzden beri bol bol yem yiyip su içiyor bundan sonra gezmelere ya minnoşla giderim ya da hiç gitmem not2: suluğun tekine probiyotik digerine normal su koydum not 3: tüm yorumlarınız için cok teşekkür ederim cok yardımcı oldular ve uzun yazdığım için kusura bakmayın:)

Hoşgeldiniz.. Minnoş için bende çok sevindim.. Küsmeleri vardır. Demek sizi çok seviyor ki küsmeler başlamış. Ama hemen de barışırlar öyle de güzel bir canlıdır bu mubişler. Yemini suyunu içiyor olmasına da ayrıca da çok sevindim..
*şakircan şenşakrak nickli arkadaşım kraker koy dedi diye ballı kraker koyduysanız çıkarın atın onu. Kimyasal onlar zararlı mubişler için niçin size böyle bir öneri de bulundu bilmiyorum. Lütfen minnoş için bu sözlerim. Sağlığı çok önemli dimi o halde yedirmeyin. Yemi suyu gaga taşı kumu kalamar kemiği ona yeterli. Ballı kraker iyi değil..

öncelikle Kuşunuzun bir sorunu olmayacağından ben emindim. Hiç bişey olmamasına da sevindim :)

kraker önerisinde bulundum yazdığımda da zaten 1 seferliğe mahsus diye belirtmiştim. Öyleki çok yiyip yemliğin üzeri kabuk dolarsa yem bulamayıp aç kalacak dolayısı ile sadece ve sadece sahip seheyat halindeyken bu tür durumlar olmasın diye önermiştim. ayşe hanıma katılıyorum şuan evdesiniz krakerleri çıkarın. kolada zararlı ama bir çoğumuz içiyoruz. o krakerlerde öyle düzenli kullanımı sakıncalı çünkü gıda jölesi vb püskürtülmek suretiyle üretiyorlar. yani onu hayvan aç kalıp sıkıntı yaşamasın diye önermiştim. ekstrem durumlarda elbette kullanılır açlıktan bayılmasından iyidir. ama sizin gözleminizde kalacağı veya 2 gün gibi yanlız kalacağında bence (sadece o süre için) takılması sıkıntı yaratmaz. Krakeri yedi pat hasta olacak, ölecek diye bir durum söz konusu değil. Hani şöyle düşünün, organik gıda yemek var organik olmayanı yemek var. Kışın domates yiyince hastalanmıyoruz mesela ama tercihen yazın yemek doğrusu. Bu da onun gibi. İnsanın Hormonlu çilek yemesi kuşun kraker tüketmesinden daha vahim mesela. Ancak hatırlatmayı unutmuştum ayşe hanıma teşekkür ederim hatırlattığı için, an itibariyle kraker vermeyi kesiniz.

Suluktaki suyu içip bitirir diye 2 adet takmadınız. Hep aynı suluktan içip suyu kirletmesin diye kirlenme oranını ikiye böldünüz. Hani biraz ondan biraz diğerinden derken daha az kirlenir veya bekler su. Hoş bu da şans bakalım diğerinden hiç içtimi.. Alışık olduğu suluktan içmiştir muhtemelen ama işte öyle önerildi size yaptınız sonuçta yanlış yok :) 1 seferliğe mahsus 1 haftada tek suluk kalsa sıkıntı olmazdı. Kuşun su ihtiyacı yem ihtiyacından çook çok daha azdır.

Mesela kuşunuz 2 yemek kaşığı kadar kabuk çıkartmış. Ortalama olarak gün aşırı 1 kemek kaşığı normal gibi. Yemlere dokunmamış çünkü ballı kraker daha cezbedici gelmiş ondan yemiş. Tatlandırıcı içerdiği için. Üzülmeyin yani aç kalmamış

Bunu kişiye yazmıyorum. Mesela çocuğumuz kardeşimiz, sevgilimiz ister jelibon alırız veririz yerler. Emin olun o jelibonlar daha korkulası yiyeceklerdir gıda bile demiyorum ÖCÜ. ancak dediğim gibi Krakerin düzenli kullanılması uygun değil. Ben ekstrem haller dışında zazuri olmadıkça vermeyi tercih etmiyorum ama seyehate çıkacaksam muhakkak 1-2 adet takarım benim kuş 3 günde bitiriyor tekini 1 hafta olmayacaksam 2 adet takarım mesela. hoş ben akıllı yemlik kullanıyorum benim öyle bir sıkıntım yok ama akıllı yemliğim olmasa idi bu şekilde yapardım.

Son düzenleme:
Ballı krakeri çıkardim zaten bende kullanmayı sevmiyorum onu hem artık herşey eskisi gibi yine oyunlar sarkıntılıklar ufak ısırıklar şımarıklıklar tam gaz sürüyor :D:D

Aslında yazılanlar ne kadar doğru ne kadar yanlış olsada ortada TEK kuşdan bahs ediliyor. Kuşa tek olarak bakmak zaten yeterince haksızlık. Bide 4 gün boyunca kendi yalnızlığına gömmek tamamen kuşa EZİYET, PSİKOLOJİK BASKI ve HAKARETTİR.
Eve bir hayvan alırken bu tür durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.
Bence sen suluk alırken birde kuş al, o zaman istersen 4 gün değil 4 hafta git tatile, hiç ırgalamaz kuşları yemleri suları olduktan sonra...

İnsanlara bu kadar bağlı ve sevgili yaklaşırken onlara bu tür hakaretleri yapmaya hakkımız yok. Muhabbet kuşları tek bakılmaz, kediye köpeğe benzemez. Bir insanda muhabbet kuşları arasında bir ömür geçiremez, sürekli hemcinsini arar....

Biraz empati kuralım arkadaşlar!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tek kalması başlı başına sorun bunu bende biliyorum ama konu 4'gun için il dışına çıkma durumuydu. Yanına eş alınması illaki şart.. Pipet nickli arkadaşım da bunu değerlendirecektir..

Tek kalması başlı başına sorun bunu bende biliyorum ama konu 4'gun için il dışına çıkma durumuydu. Yanına eş alınması illaki şart.. Pipet nickli arkadaşım da bunu değerlendirecektir..

Mutlaka değerlendirmesi gerekir zaten. Kuş için bir kaç saat bile tek kalması ses seda olmaması sıkıntıdır aslında. O yüzden kuş alırken en fazla bir iki ay tek bakılır, ele avuca alışır direk ikinci kuş alınır...

Almanyada yasa gereği yasak muhabbet kuşlarının tek bakılması!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Geri