Karadeniz Pet

Fazla Yem Tüketimi ve Yediğini Geri Çıkartma Problemi

7f58e80b0f8971a735335b808cbc3239.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

100bin çeşit yem de denesen yine kusacak

Hatta milyar çeşit dene fark etmez.
Kuş zile aşık , onu besliyor sürekli o yeni kabul etmedikçe de daha çok kusuyor .

Aynı sorunu bende yaşadım , iki seçeneğin var ya zili çıkaracaksın ( benimki zili çıkardıktan sonra salincagin kenarına , kalamar kemiğinin demirine yemligin kenarina felanda kur yapmaya başlamışti yem kusma tamamen kesilmemisti) yada eş alacaksın . Kuş kızıştımı mutlaka biseylere kur yapıyor yem kusuyor bunu tamamen engellemek imkansız .

Ben eş aldım yuvalik takılı değil, Birbirleriyle oyalanip duruyorlar Zaten bunlar eş tutup yumurtlayana kadar ohoooo :)

Mantıklı hocam , yem tüketimide fazla yani şöyle fazla. Normal kuşlar gibi belirli saat aralıklarında yemliğe girmiyor filan , böyle 15 dakika da bir sağa sola gidip geliyor tünekte yerinde durmuyor 2 tane parça alıyor yemlikten sonra tekrar devam saçma sapan hareketler ya anneside böyledi biraz , yem düzenide bozuk ama o zili çıkartıyım bakayım dediğiniz olur muhtemelen. Açık yem aldım zaten daha karlı oldu.

7f58e80b0f8971a735335b808cbc3239.jpg

Tamam hocam bugün bende buna benzer aldım açık Quick marka satıyordu adam dükkanda az bişeyde kanarya yemi karıştırcam az miktarda o şekilde veririm bu arada yeni dışkı resimleri bugün altını temizlerken çektim daha net bakın isterseniz

Yemin çeşidini kusmaması açısından değil maliyet açısından ve kuşa güzellik olması açısından dedik. :) hiç okumamışsiniz sanki :)

Dışkıların resmi hocam ;

R0YEgo.jpg

JaYdWq.jpg

Sondaki düzgün olan ondan önceki biraz şey bazen düzgün bazen dediğiniz gibi kireçli gibi.

2. Olan normal ama ilkte sorun var duzelir inşallah

2. De normal değil bence. Uzman birinin yorumunda fayda var

Ayrıca o yemdeki renkli maddeler boyalı ekmek genelde kuşlar yemez yiyorsada zararlı verilmemeli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. De normal değil bence. Uzman birinin yorumunda fayda var

Ayrıca o yemdeki renkli maddeler boyalı ekmek genelde kuşlar yemez yiyorsada zararlı verilmemeli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet boyalı ekmek ister istemez oluyor yem karışımında. Yemliğe koyarken seçiyorum onları. [emoji106]

boyalı ekmeklerden hiç yemiyor sadece normal sarı yemleri yiyor dışkı sürekli değişiyor doğrusu veteriner ileri düzeyde bilmiyor kuşlar hakkında daha önce defalarca götürdüm anne ve babayı yine tedaviyi hep kendim çözmüştüm şeker durumu varsa elma filan vermeyim bir süre

Hocam zili cikarttiniz mi acaba ?

Diski için tavsiyem yeşillik ve meyveyi tamamen kesmeniz. Eğer veriyorsanız sulu gıdaları da tamamen kesmeniz. İmkan varsa probiyotik kullanmanız .

probiyotik e bakayım hocam elma veriyorum sadece onu da kesicem artık kuş kumu da koymuyorum son zamanlarda yeme

Elmayı arka arka verdiğim günlerde aynı diski rengini benim küstah da görmüştüm , o yüzden bende yeşillik ve meyveyi çok azalttim , ve düzeldi . Sizin kusta da ise yarar insallah

Geri