Karadeniz Pet

Fikriniz var mı acaba ?

Selinege

Yeni Üye
Muhabbet kuşum hasta . Yetmez gibi 2 sultan papağanım da ishal oldu bugün . Yanyana değiller aynı odada bile tutmadim tesadüf denk geldi sanırım .
Şimdi sizden istediğim ben bu kuşların neyi var öğrenmek istiyorum .
Mantar mi parazit mi bakteri mi ?
Bunun için hangi testi yaptırmam lazım laboratuarlarda ? böyle ne var ne yok hepsine baktıkları bir test var mı ?

Geçmiş olsun. İstanbulda oturuyorsan Fatihte itfaiye arkasında büyükşehir belediyesinin veteriner polikliniği var. Oraya götürebilirsin.
Teşekkür ederim levent. Ama veterinerlere hiç güvenmiyorum . Hasta kuşumu götürdüm . Ben söyleyene kadar test yapmak aklına gelmedi adamın ( doçent kendisi ) testi parazit istedim mantar yapmış . Özel Veterinerler zaten anlamıyor . Bana isinde çok iyi bir laboratuvar lazım

Peki o zaman ben seni iyi bir yere yönlendireyim.
http://www.istanbulvet.com/
O zaman bir soru daha .
Tüm kuşların göğüs kemiği hissedilir mi ?
Ben biraz fazla hassasim kuşlarım hakkında . Hemen aklıma en kötüsü geliyor acaba kuruma mi diye .öyle jilet gibi bir durum yok ama elleyince göğüs kemiğini hissediyorum . Hepsine dokununca hissedilir mi orada bir kemiğin var olduğu ?
Kendi kuşuna dokunabilir misin ?

Kuşlar kümeste uyuyorlar. Kontrol etme şansım yok ancak bu güne kadar çok kuş elledim. Kuşlar zayıfladıklarında bahsettiğin kemik daha belirgin olur. Kemiği hissettiğinde illa kuruma olmuş anlamına gelmez. Başka bir hastalığa veya beslenememeye bağlı olarak zayıflamış olabilir kuşun. Şu an hasta olsa bile yemini yiyiorsa korkulacak bir durum olmadığına işarettir. Tedaviden sonra toparlar kendini.

Kuşlar kümeste uyuyorlar. Kontrol etme şansım yok ancak bu güne kadar çok kuş elledim. Kuşlar zayıfladıklarında bahsettiğin kemik daha belirgin olur. Kemiği hissettiğinde illa kuruma olmuş anlamına gelmez. Başka bir hastalığa veya beslenememeye bağlı olarak zayıflamış olabilir kuşun. Şu an hasta olsa bile yemini yiyiorsa korkulacak bir durum olmadığına işarettir. Tedaviden sonra toparlar kendini.
Kuruma hastalığının belirtilerinden birinin çok yem yeme olmasi korkutuyor beni baya.
Link için teşekkür ederim yarın mutlaka ariycam orayı :)

Geri