Karadeniz Pet

Forpus papaganim terliklerimi parcaliyor?

Limon44

Meraklı Üye
3 aylık erkek forpus papaganim terleklerimi parcaliyor. Ne yapsam da bu huyundan vazgrcirsem.kafesine agac dallari koydum ama yinr gözü terliklerimde.

Benim muhabbet kuşuda telefona bağımlı sert kılıf vardı çeke çeke kırdı. Terlik koymayın olduğu yere bu alışkanlıktan vazgeçmez. Benimkinde telefonu çekince saç saçı şapkayla kapatınca koltuk kenarı orayı kapatınca orkide toprağı orayı kapatıyom bitkileri yiyor bitkiyi çekince kafeste ki demiri kemiriyor mahvetti beni . Yaramazın adını ve terliğin resmi varmı merak ettim şimdi :) . MAAŞALLAH bu sırada.

Koysam bir bütün terligi un ufak eder. :) forpuslarin gagalari muhabbet kuşları gibi degil daha kuvvetli ve kemirmeye bayiliyor erkek kuşum. Direk ayagimdaki terlige ucuyor ya da terlik icin pesimden geliyor. ezilecek diye korkuyorum.Evet dediginiz gibi bir gün önüne eski bir terlik koyucam bakalim ne hale getirecek :)

Koysam bir bütün terligi un ufak eder. :) forpuslarin gagalari muhabbet kuşları gibi degil daha kuvvetli ve kemirmeye bayiliyor erkek kuşum. Direk ayagimdaki terlige ucuyor ya da terlik icin pesimden geliyor. ezilecek diye korkuyorum.Evet dediginiz gibi bir gün önüne eski bir terlik koyucam bakalim ne hale getirecek :)
Önüne terlik koymak yerine salınma süresince terliği kaldırsanız nasıl olur? Terliğin besin değeri olduğunu sanmıyorum.