Karadeniz Pet

French molt olabilir mi yoksa ben mi çok evhamlıyım

Pipet

Meraklı Üye
yine ben ;minnoşun kafasındaki tüyler iyice seyreldi ama bir tek kafasında vücudunun kalanı gayet tüylü kafasında tek tük tüy kapsulleri de var uzun bir kuyruk tüyü vardı o düstü ama hem uçabiliyor hemde çok hareketli elma havuç salatalık rendeleyip suyunu sıktıktan sonra veriyorum atta biraz fazla yedi herakde kakası turuncuya dönüyor sorum daha doğrusu korkum şu french molt hastalığı olabilir mi haftada 1 yada 2 kere vitamin takviyesi veriyorum ishal de değil ama korkuyorum

yine ben ;minnoşun kafasındaki tüyler iyice seyreldi ama bir tek kafasında vücudunun kalanı gayet tüylü kafasında tek tük tüy kapsulleri de var uzun bir kuyruk tüyü vardı o düstü ama hem uçabiliyor hemde çok hareketli elma havuç salatalık rendeleyip suyunu sıktıktan sonra veriyorum atta biraz fazla yedi herakde kakası turuncuya dönüyor sorum daha doğrusu korkum şu french molt hastalığı olabilir mi haftada 1 yada 2 kere vitamin takviyesi veriyorum ishal de değil ama korkuyorum
French molt bir kuyruk düşmesiyle kafa tüylerinin düşmesiyle kendini gösteren bir hastalık değildir. Daha agresif hareket eder ve sonradan ortaya çikmaz. Kuş ekseriyetle uçamaz.
Yani bu bilgiler ışığında endişenizin yersiz olduğunu düşünüyorum ve fotoğraf atarsanız kesin yorum yapabiliriz diyorum
Keyifli hobiler

Fotografları bunlar daha net ve yakından çekemedim rahat durmuyor elime de almak istemedim kafa kısmı biraz daha seyrek derisi cok hafiften gözüküyor bir de son olarak cinsini soyleyebilir misiniz

Ekli dosyalar

• P_20161118_190207_1_p_1.jpg
    P_20161118_190207_1_p_1.jpg
    911.7 KB · Görüntüleme: 35
  • P_20161117_154949_1_p.jpg
    P_20161117_154949_1_p.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 36
  • P_20161117_154928_1_p.jpg
    P_20161117_154928_1_p.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 35
Kuşunuzun hiçbişeyi yok rahat olun :) kuşunuz mevsimsel tüy değişimine girmiş

Kendi kendinize kuruntu yapıyorsunuz