Karadeniz Pet

Gaga kenarında yumrular

Erdal Ç.

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşunun gaga kenarında yumrular oluştu. İlk başta sadece sağ tarafındayken şimdide sol tarafında oluştu. Tedavi amaçlı farklı zamanlarda Tyrosid ,Vazelin, sürdüm ancak hiç bir fayda etmedi. Özellikle ayaklarini takip ediyorum bir sorun yok. . Veterinere gittim geçmez, ama baskı altında bırakacak ilaçlar var dedi. Aldım. Bir fayda etmedi.Keyfi iyi, ancak bir türlü geciremedim çözüm için önerilerinizi rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230214_093535.jpg
    IMG_20230214_093535.jpg
    200.2 KB · Görüntüleme: 15
Yağ bezesi gibi duruyor ama iyi huylu kitle de olabilir. Vazelin zaten o kitleyi tedavi etmez. Trosyd mantar ilacı orayı kurutup tedaviye olumlu sonuç verir bir ihtimal. Ama iyi gelmediyse kanatlı uzman görüp o kitlelerin alınması lazım. Geçmiş olsun 🙏🏻

Merhem surerken kuş çok hareket ediyor, korkuyor haliyle.Trosyd gözüne ağzına kaçıyor diye vazgeçmiştim. Günde kaç kez nasıl surmeliyim?

İnsanlardaki et beni gibi duruyor. Kremin geçireceğini pek sanmıyorum onların alınması lazım. Ama yine de sabah akşam olacak şekilde beş - altı gün boyunca günde iki kez sürün.

Geri