Karadeniz Pet

Gagadaki kabuk

Pampas

Yeni Üye
Öncelikle merhaba. Muhabbet kuşumun gagasında yaklaşık haftadır kabuksu bir yapılanma var ve giderek yayılıyor. Kaşıyınca kanama da yapıyor. Veterinere götürdüm fakat net bir teşhis koyamadı. Avipom marka bir pomad verdi, günde bir kez onu uyguluyorum. Bu gagadaki rahatsızlığın ismini, sebebini ve varsa daha iyi bir tedavi yöntemini siz forum takipçilerinden rica ederim. İyi günler.
pXpNnn.jpg

Düzgün bir ilac secimi tam tedavisi icin yapilmis bir ilaç bununla geçmesi lazım insallahda gecer yoksa baya yayilir ayaklarda ve goz kenarlarinda cikma ihtimalide var ilaci aksatmadan kullanin.sebebi ise parazitler . parazitler hayvanların başdüşmanları malesef . herseyden bulasmis olabilir yeminizi kapali alin mumkunse. Hastalık ilerlemis 2-3 hafta surebilir tedavi kulakcopuyle fln surun iyce yayilsin. Ayaklarinda pullanma fln varsa ayaklarinada surun yayilmasin. Cok gecmis olsun :)

Düzgün bir ilac secimi tam tedavisi icin yapilmis bir ilaç bununla geçmesi lazım insallahda gecer yoksa baya yayilir ayaklarda ve goz kenarlarinda cikma ihtimalide var ilaci aksatmadan kullanin.sebebi ise parazitler . parazitler hayvanların başdüşmanları malesef . herseyden bulasmis olabilir yeminizi kapali alin mumkunse. Hastalık ilerlemis 2-3 hafta surebilir tedavi kulakcopuyle fln surun iyce yayilsin. Ayaklarinda pullanma fln varsa ayaklarinada surun yayilmasin. Cok gecmis olsun :)
Veterinerin önerisine göre günde 1 defa kulak çubuğuyla gagasına komple sürüyorum. Ayaklarında herhangi bir anormallik görmedim şimdilik. Gözümden sakınırım aslında parazit olması çok garip ama salıkken yerde çok geziniyorlar belki öyle olmuştur. Champion marka yem kullanıyorm, açık yem hiç kullanmadım. Bir sorum daha var eşine de bulaşma riski var mıdır acaba şu an onda bir şey yok ama. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Sizin sakınmanızla alakası yok kendinizi suçlamayın parazit bu kral gibi yasayana bulasir coplerde gezene bulasmaz şans meselesi :D bulaşma durumunu hic bilmiyorum ne desem yalan olur ama hasta kuşları ayirip tedavi uygulamak herzaman daha iyidir diger kuslarin psikolojisi olsun sagligi olsun bu durumda gozardi edilmemelidir baska bir kafesiniz varsa bence ayirin ne olur ne olmaz .

Sizin sakınmanızla alakası yok kendinizi suçlamayın parazit bu kral gibi yasayana bulasir coplerde gezene bulasmaz şans meselesi :D bulaşma durumunu hic bilmiyorum ne desem yalan olur ama hasta kuşları ayirip tedavi uygulamak herzaman daha iyidir diger kuslarin psikolojisi olsun sagligi olsun bu durumda gozardi edilmemelidir baska bir kafesiniz varsa bence ayirin ne olur ne olmaz .
Sizin kuşlar ne alemde bir gelişme varmi

Ben bunları 10 gun ayirdim belkide 15 gun bende bilmiyorum :D erkek cok cekingen davraniyo hemde gagasi lacivert olmus disi kus yanina geldiginde kizip uzaklastiriyo onu :D bagiriyo fln didisiyolar hala . bisey cikmicak gibi yani ama hayirlisi bekliyorum :)

Ben bunları 10 gun ayirdim belkide 15 gun bende bilmiyorum :D erkek cok cekingen davraniyo hemde gagasi lacivert olmus disi kus yanina geldiginde kizip uzaklastiriyo onu :D bagiriyo fln didisiyolar hala . bisey cikmicak gibi yani ama hayirlisi bekliyorum :)
Bende dediğinizi yaptık hiç ilgilenmedim dün bir kez baktım 7 yumurta var farisi basiniza

Çok sinirlerim bozulursa monk papaganina donus yapacam :D bunlarla oynayamiyorumda ciftlessinler diye elimde 1 yavru var onunla takiliyorum simdilik bakkala fln gidiyoruz birlikte :D ama oda gidecek tedavi amacli aldim . ev degisikligi durumum var degistigimde kuslarida degisebilirim duruma gore :)

Çok sinirlerim bozulursa monk papaganina donus yapacam :D bunlarla oynayamiyorumda ciftlessinler diye elimde 1 yavru var onunla takiliyorum simdilik bakkala fln gidiyoruz birlikte :D ama oda gidecek tedavi amacli aldim . ev degisikligi durumum var degistigimde kuslarida degisebilirim duruma gore :)
Herhalde şans işi bu ben gittim pet shopcunun verdiği bir cift5alip geldim 5.gun yumurtladilar

Veterinerinizin verdiği tedaviyi bir süre uygulayın. Eğer sonuç alamazsanız antibiyotikli bir krem olan, insanlar için üretilmiş Thiocilline adlı kremi de deneyebilirsiniz. Ben birçok hastalıkta, yaralanmada kullanıyorum. Faydasını gördüm. Belki bu hastalığa da iyi gelir. Eczaneden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Bir süre çifti ayırıp hastayı müşahede altında tutacağız artık yapacak bir şey yok, herşey sağlık için :)

Veterinerinizin verdiği tedaviyi bir süre uygulayın. Eğer sonuç alamazsanız antibiyotikli bir krem olan, insanlar için üretilmiş Thiocilline adlı kremi de deneyebilirsiniz. Ben birçok hastalıkta, yaralanmada kullanıyorum. Faydasını gördüm. Belki bu hastalığa da iyi gelir. Eczaneden rahatlıkla temin edebilirsiniz.
Önerinizi de not aldım Nevzat Bey, teşekkür ederim.

Arkadaşlar yaklaşık iki buçuk haftadır Avipom merhemi uyguluyorum ama sonuç hala fotoğraftaki gibi. Hayvanın gagasındaki illet iyice uzadı bu sefer yem de zor yiyebiliyor. Bundan sonra ne gibi bir yöntem uygulamalıyım?
Avipom'u bırakıp Thiocilline denemek istiyorum, siz ne dersiniz?
Teşekkürler.
GPLJBZ.jpg

Ben avipom kullandım gagada ki mantarı gitti fakat şekil bozukluğu devam ediyor tırnak makasıyla biraz duzelttim. Sizinki mantara pek benzemiyor çok değişik bişey. Insallah en kisa zamanda gever.