Karadeniz Pet

Gagası ve ceresi çok kötü durumda. Tırnakları da yok neredeyse.

Yasin AYDAN

Meraklı Üye
Arkadaşlar, öncelikle herkese merhabalar. Komşumuz da bulunan muhabbet kuşunun durumu çok iyi gözükmüyor. Dün gece geldiğin de daha kötüydü. Gagası ve ceresi çok kötü durumda. Tırnakları da yok neredeyse. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi geceler.
9cda0a39a67c424b7c3679f7ad3dec9d.jpg
a916dafd7ce2cec0a7b535015401f58d.jpg

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl bu hale gelmiş merak ettim doğrusu.
Tüyleri de sağlıklı görünüyor hâlbuki.

Geldiğin de tüyleri de çok kötü görünüyordu. Bende bilmiyorum nasıl olmuş. Ama kuş iyileşene kadar bende kalacak. Daha sonra sahibine vermeyi düşünüyorum.

İyileştikten sonra hiç geri vermeseniz yeridir.
Kuvvetle muhtemel tekrar sağlığını varsa sahibinin bakımda bir kusuru tekrar kaybedecektir.

Geçmiş olsun gaga kışmına viks uygulayın toparlanmasına çok faydası olacaktır.

Ayaklarının resmini paylaşırmışsınız garibim ne hale gelmiş.

Evet günlük uygulayın ve bir çok mantar ilacından çok daha etkili.

Geçmiş olsun , nasıl ve neden dolayı oluyor böyle hastalıklar , şu güzelliğin geldiği hale bak . Ustalar cevaplarsa bizde öğrenmiş oluruz . Forum sayesinde çok şey öğrendik .

Geçmiş olsun , nasıl ve neden dolayı oluyor böyle hastalıklar , şu güzelliğin geldiği hale bak . Ustalar cevaplarsa bizde öğrenmiş oluruz . Forum sayesinde çok şey öğrendik .
Neden bu hale geliyor. Mantar bunun sebebi. Mantar başladığında hiç bir önlem almayan yada başlamaması için hiç birsey yapmayan kuş bakıcıları yüzüne oluyor. Zamanla mantar ilerliyor büyüyor ve çeresi deliniyor gaga düşüyor, tırnaklar düsüyor, vucudunu yavaş yavaş sarıyor. Sonra o minikler feci şekilde can veriyor.

Yasin bey kafesinde iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Şirkeli ve sıcak suyla kafesi ve tüm aksasuarları yemlik suluk tünek ayna vs. Ne varsa hepsini yıkayın. Hatta aksasuarları öncelikle hipolu suya yatırın ondan sonra sirkeli suyla yıkayın. Kafesteki tüm mantar mikroplarının ölmesi gerek.

Yasin bey kafesinde iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Şirkeli ve sıcak suyla kafesi ve tüm aksasuarları yemlik suluk tünek ayna vs. Ne varsa hepsini yıkayın. Hatta aksasuarları öncelikle hipolu suya yatırın ondan sonra sirkeli suyla yıkayın. Kafesteki tüm mantar mikroplarının ölmesi gerek.
Kullanmadığım yeni bir kafesim vardı ona aldım. Şimdi o kafeste. Hiçbir eski malzemeyi almadım kafese.
6c3fe5bf8426e640a260260c4fb87665.jpg

Kuşa bildiğin işkence yapmışlar. O gaganın hali ne öyle tırnaklar falan insanoğlu kadar aşağılık bi canlı yok yemin ederim

Kuşa bildiğin işkence yapmışlar. O gaganın hali ne öyle tırnaklar falan insanoğlu kadar aşağılık bi canlı yok yemin ederim
Mudo Durmuş bey bilerek yapıldığını zannetmiyorum. Çünkü sahipleri çok hayvan sever insanlar. Hastalık bu her canlının başına gelebilir. İnşallah tek temennim en kısa zamanda yavrucağı sağlıklı günlerine kavuştururum. İyi geceler.

Yasin bey selamlar. Kuşun durumu nasıl oldu iyileşiyormu , merak ediyorum yavrucagizin son durumunu .

Geri