Karadeniz Pet

Garden Mix mi Versele Laga mı?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi
Bu yüzden mamalar var zaten ;)
Cede mama yemedi,versele mama yemedi,pelet yem yemedi :) hep tohum ağırlıklı beslenmesin diyorum bende.Kendim mama yapıyorum tabi sebzeli vs.Ama şimdi okuyunca pelet hakkında yazılanları korktum açıkçası.Zorlamıycam artık. :/

Cede mama yemedi,versele mama yemedi,pelet yem yemedi :) hep tohum ağırlıklı beslenmesin diyorum bende.Kendim mama yapıyorum tabi sebzeli vs.Ama şimdi okuyunca pelet hakkında yazılanları korktum açıkçası.Zorlamıycam artık. :/

Mama nasıl veriyorsunuz? Ben haftada bir gün yumurta maması bir günde meyve yada sebze veriyorum ama meyve ve sebzeleri aynı anda mı vermem gerekiyor? Tarih alabilir miyim? ☺

Powermax klasik mamayı tavsiye ederim. Üreticisiyle yazıştım benim içime sindi kafamda soru işareti kalmadı. Zaten bir çok kişide kullanıyor deneyin isterseniz.

Mama nasıl veriyorsunuz? Ben haftada bir gün yumurta maması bir günde meyve yada sebze veriyorum ama meyve ve sebzeleri aynı anda mı vermem gerekiyor? Tarih alabilir miyim? ☺
Ben mamaya arada değişiklik yaparak kabak,kapya biber,brokoli,semizotu,dere otu,ıspanak,kırmızı havuç ve kırmızı pancar gibi sebzeler ekliyorum.Kereviz ve maydanoz sapı veriyorum arada.Meyveyi mama içinde yemiyor ayrı veriyorum.Çok daha kapsamlı mama tarifleri var ama denedim onları yemedi.Sadece sebzeli yiyor.Yeterli geliyordur umarım :/

Ben mamaya arada değişiklik yaparak kabak,kapya biber,brokoli,semizotu,dere otu,ıspanak,kırmızı havuç ve kırmızı pancar gibi sebzeler ekliyorum.Kereviz ve maydanoz sapı veriyorum arada.Meyveyi mama içinde yemiyor ayrı veriyorum.Çok daha kapsamlı mama tarifleri var ama denedim onları yemedi.Sadece sebzeli yiyor.Yeterli geliyordur umarım :/

Sormak istediğim örnek bu yediği sebzeleri her hafta ayrı ayrı mı veriyorsunuz yoksa hepsini örnek rende yapıp bir kaba koyarak mı veriliyor direk rende yapıp hiç bir şey eklemeden?

Markanın çok iyi ve kaliteli ürünleri olabilir ama yemi vasat. Hem içeriği yetersiz hemde bayat...
Evet içerik çok çeşitli değil,tazeliğine yorum yapamam çok kullandım bir sorun yaşamadık şükür.Yurtdışında çeşit çeşit yem var ama bize gelenler bir iki marka maalesef.Garden mix hoşuma gitti ama üzerinde yazan başka içerik başka :) Birde her pakette oranlar değişiyor sanırım.Şimdilik çok sevmesede yiyor bi problem yaşamadık taze,mis gibi yem.

Sormak istediğim örnek bu yediği sebzeleri her hafta ayrı ayrı mı veriyorsunuz yoksa hepsini örnek rende yapıp bir kaba koyarak mı veriliyor direk rende yapıp hiç bir şey eklemeden?
Şöyle söyleyeyim mesela mamaya bir hafta brokoli,biber ve havuç ekliyorum sonraki mamaya diğer sebzeleri ekliyorum.Öyle dönüşümlü devam ediyorum.Ama ayrı da verilebilir benim kuşum ayrı verince felaket döke saça yiyor nedense.Odanın her köşesine taşıyarak yiyor.Ben de çareyi mamaya katmakta buldum.

Her mamanın içeriği farklı farklıdır. Ama içeriği kadar yapılış şeklide önemlidir daha önce bahsetmiştim bu konudan. İyi araştırıp kaliteli ürünleri kullanın...

Ben o zaman mama olayını biraz daha araştırma yapayım galiba ben yanlış uyguluyorum. Örnek dün küp şeklinde kesip çekirdeğini kabuğunu çıkarıp elma verdim haftaya salata verecektim. Dönüşümlü olarak meyve ve sebze verecektim. Bu şekilde olmuyor sanırım?

Ben o zaman mama olayını biraz daha araştırma yapayım galiba ben yanlış uyguluyorum. Örnek dün küp şeklinde kesip çekirdeğini kabuğunu çıkarıp elma verdim haftaya salata verecektim. Dönüşümlü olarak meyve ve sebze verecektim. Bu şekilde olmuyor sanırım?

15 yıldır kuş besliyorum ama ben hala araştırıyorum :) Öğren öğren bitmiyor :D

Garden mix hakkında bilgim yok ama Versele Laga kaliteli yemdi.Sultan papağanım için 1 kg lık 5 paket alıyordum.Son aldığım paketlerde çok fazla Aspir tohumu vardı.5 paket yemden çıkan aspir tohumu 1 paket yeme eş değerdi.

Her kuşun sevip sevmediği şeyler var deneye deneye bulursunuz ortayı mama konusu karışık gerçekten onlarca tarif var,ben gözlemleyerek kuşumu kendi kafama göre hazırlıyorum

Her kuşun sevip sevmediği şeyler var deneye deneye bulursunuz ortayı mama konusu karışık gerçekten onlarca tarif var,ben gözlemleyerek kuşumu kendi kafama göre hazırlıyorum

Ben de YouTube'de dünya şampiyonu kuş yetiştiricisi bir adamın yabancı bir videosunu görmüştüm sanırım öyle bir şeydi mama falan hazırlıyordu onu tekrar izleyip kopya çekeceğim belki işe yarar.☺

Ben de YouTube'de dünya şampiyonu kuş yetiştiricisi bir adamın yabancı bir videosunu görmüştüm sanırım öyle bir şeydi mama falan hazırlıyordu onu tekrar izleyip kopya çekeceğim belki işe yarar.☺
Evet deneyin bakalım,ben de ilk zamanlar ne mamalar yaptım ne uğraştım ama dışardaki kuşlar yedi hep :)