Karadeniz Pet

Geç kalmak istemiyorum.Boncuğum çok zayıfladı... yardımcı olabilir misiniz...

Glsm

Meraklı Üye
Kuşum boncuk 5 aylık iki haftaya gelene kadar gün içerisinde sürekli odada serbest bi şekilde dolaşıyordu geçen hafta ilk kez kustu bende kuruma olacağını düşündüm çünkü zayıflamıştı dışarıya ilaç almaya gittim biteral tablet aldım geri döndüğümde burnunun tıkandığını gördüm ve nezle olduğunu anladım ilacı kullanmadım bütün gün uyudu hafta sonu olduğu için ilaç bulamadım neo teremiciyn aramıştım burnunu tuzlu su ile temizledim kapandıkça ve sarımsaklı su yaptım o günü uykulu geçirdikten sonra ertesi gün kendine geldi en azından kesintisiz kanat altı yapıp uyumadı üç gün sarımsaklı su yaptım daha sonra da neo teremiciyn buldum üç gün verdim kumu felan da aldım kafesten üç gün sonunda 2 gün probiyotik verdim iki gündür de multivitamin veriyorum 5 gündür sürekli darı var kafeste kumu da bugün geri koydum birde neo teremiciynin üçüncü gününde de kustu ve hastalık süresince göğüs tüylerini yolmaya başladı 5 gündür günlük sade 3-4 saatliğine salıyorum hareketliliği yerinde ishali yok gün içinde yine aralarda kanat altı yapıyo 3- 4 kere ve zayıf kuruma olabilir mi ne yapabilirim bana yardımcı olabilir misiniz bundan önceki kuşum kurumadan öldü bununda ölmesini istemiyorum tecrübeli abilerim bana yardım edin...
İlk resim şimdi ki hali
20170130_145205.jpg

Buda bir buçuk ay önceki hali
20161218_222012.jpg

Kuruma hastalığı diye bir hastalık yoktur. Kimi hastalıklar kuşun yemden yararlanmasını engelleyerek zayıflamasına ve sonuçta lmesine neden olur. Megabakter , E coli , Koksidioz , Kursak mantarı ve Kursak iltihabı bunlardan bazılarıdır. Neo teramisini dozunda ve süresinde kullanmış iseniz ve buna rağmen düzelme yoksa. ve nefes alırken kuyruk sallıyorsa Kuşunuzda Kursak mantarı vardır. Ronidazole 40 isimli ilaçtan alıp bir suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün verin. İlacı alana kadar önlem olarak 1 suluğa 8 damla elma sirkesi katın.

Daha önceden elma sirkesini haftalık olarak soluğunu üç dört damla damlatıyordum ilacına dozunda kullandığımı düşünüyorum tüy kabartma gibi bi sorun yok çok uçunca soluk soluğa kalıyo ama kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor sürekli

Birde zayıflama sebebi daha önceden sürekli dışarıda olduğu için olabilir mi eğer hastalıktansa bunu nasıl anlayabilirim

Elma sirkesi hastalık iyileştirmez mantarın çoğalmasını önler belki. Haftada bir vermeniz bütün hastalığı önleyecek diye bir kaide asla yoktur. Bakteriyel bir hastalık olmadığı için kabarma yok. Tedaviye başlamazsanız belli bir süre sonra başlayacaktır kabarma. Geç kalmadan tedaviye başlayın. Elma sirkesine hemen başlayın mesela. İlaç temin edene kadar.

Elma sirkesini kaç gün verebilirim peki

Dışarıda olmakla alaksı yok. Öyle olsa doğadaki bütün kuşların aşırı zayıflaması gerekirdi. Göğsüne bir bakın göğüs kemiği belirgin mi değilmi. ? Elma sirkesini yarın ilaç temin edene kadar verin. Ronidazole bulamazsanız eğer Mikostatin alın eczaneden yarım suluğa 7 damla uygulayın su her gün değişecek 5 gün boyunca verin

Öncekine göre belirgin ama internette gördüklerim kadar keskin bir şekilde değil çok az

Tamam dediğim tedaviye hemen başlamanız lazım. Geç kalırsanız üzücü sonuçları olabilir.

Tamamdır çok teşekkür ederim çok sağolun bi sorun olursa size yazabilir miyim?

Bir sorum daha olacak bu ilaçtan sonra başka birşey kullanmama gerek var mı bu sürede yumurta maması verebilir miyim

Tedavi süresince mama meyve sebze ve şeker içeren yiyecekler vermeyin. Tedaviden sonra iki gün Probiyotik+Multivitamin daha sonra sade probiyotik sürekli verseniz de olur.

Birde benim kuşum çok hareketli yemini hep yiyo iştahı yerinde bu hastalığın başlangıcı olduğunu mu gösterir ilacı kullandıktan sonra iyileştiğini nasıl anlıyacam kuyruk atması durar mı

Hangisi kafanıza yatıyorsa onu kullanın. Di-a-zyme 256 uygun fiyatlıdır ve iş görüyor. Suda çözünen formundan olmasına dikkat edin.

Hangisi kafanıza yatıyorsa onu kullanın. Di-a-zyme 256 uygun fiyatlıdır ve iş görüyor. Suda çözünen formundan olmasına dikkat edin.
Birde benim kuşum çok hareketli yemini hep yiyo iştahı yerinde bu hastalığın başlangıcı olduğunu mu gösterir ilacı kullandıktan sonra iyileştiğini nasıl anlıyacam kuyruk atması durar mı

eskiye oranla daha sık yem yiyorsa bu hastalık sebebiyle yemden faydalanamadığını gösterir.

Geri