Karadeniz Pet

Gece hışırtısı

pasanınannesii

Yeni Üye
Merhaba forumda yeniyim. Beni buraya atan çok sevdiğim kuşumun gece 04.00 da kafes dibine inip peçeteyi hışırdatarak beni uyandırması oldu. Dişi kuşum var 6.5 aylık elimden geldiğince yeşillik meyve sebze yediririm. 20 günlükkenden beri bende üstüne titrerim kakasını kontrol ederim çok iyi bakarım. Bu son 3 gündür bi anda havaların çok sıcaktan çok soğuğa geçtiği dönemdeyiz. Paşa da bu dönemden etkilenmiş olabileceğini düşünüyorum çünkü başka hasta olması için hiçbir sebep yok. Normalde ona banyoluk için kullanılan yere elyaftan yatak yapıp bir oda gibi hazırlamıştım 20 günlükkenden beri orda uyuyor gidip. Bugün orda değil kafesin dibinde buldum. Yemek yemesi iyi ama son 2 güne biraz daha düşük durumda. Suyuna vitamin katıyorum ama ne kadar içtiğini bilmiyorum. Kuş kumu her gün yiyor gaga taşlarını hep kullanıyor. Hatta uyumadan önce taze nane verdik. Çok seviyor. Kakası gayet normal durumda ama en son yaptığı normale göre biraz büyükçe. Rengi yeşil içinde beyaz, kıvamı sağlıklı. Işığı açınca bana bakıyor kapatınca kafes dibine iniyor. Çok mu uzattım ne yazdım bilmiyorum çok korkuyorum. Bu arada tüy dökme döneminde. Kanatlarından sırtından kafasından çok tüy döküyor. Lütfen konuya hakim biri bana acil yardımcı olsun

Geri