Karadeniz Pet

Geçmeyen solunum yolu

Tayin Pekmez

Yeni Üye
Hayırlı günler
3 aylık muhabbet kuşumda 1 aydır sol burun deliğinde akıntı ve hapsırma var bu yüzden sabahlari uyukluyor doksisiklin ve eritromisin etken maddeli 2 ilaç denedim sırasıyla fakat hapsırma ile burun akıntısına etkisi olmadı burun akıntısını sabah akşam haflf bastirarak siviyi cikartiyorum ki goze geçmesini onluyorum ilaca başlamadan sarimsakli su denedim oda fayda saglamadi ilaçları 5 gün ve 3 gün vitamin 3 gün probiyotik verdim diyeceğim başına gelmiş olumlu tedavi uygulamiş kişiler varsa donuş yapsinlar kuş yerli bir kuş yani 70 liralik masraf yaptim parasinda degilim ama sonuç alamamak üzüyor insanı

Hayvanda 1 aydır burun akıntısı varsa, veterinere gitmenin zamanı gelmiş.

Veteriner ile konuştum oda ilaçların iyi geleceğini soyledi muhabbet hakkinda iyi olan bir veteriner yok bulunduğum yerde prosedurde ne varsa onu vermek istiyor
Deneyimli başına gelmiş kişiler mesaj atarsa daha sağlıklı olur

Son düzenleme:
Hocam siz kuşçu veya veterinerden cocsigeel veya ronidazole isimli ilaçlardan birini alın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5-6 gün verin. İlaçla birlikte probiyotik de verin. Tedavi sonrası da probiyotiğe devam edin. Uzun bir süre. Sakın bir daha antibiyotik kullanmayın.
Bu ilaçlardan birini mutlaka bulmaya çalışın eğer ki bulamazsanız eczaneden mikostatin ve flagyle aln. Sabah akşam her bir ilaçtan birer damla damlatın. 5-6 gün.

Geri