Karadeniz Pet

Göğüs kemiği hakkında

iyi düşünmüşsün umarım yer [emoji4]
Nerdeeeeeeee keşke yese hani az az yiyorlar ama onuda yumurtaları çıkarmaya çalışırken kopardiklarini yiyorlar. Bende biraz önce ağzına şırınga ile verdim yedi biraz yoksa hiç yemeyecek

Nerdeeeeeeee keşke yese hani az az yiyorlar ama onuda yumurtaları çıkarmaya çalışırken kopardiklarini yiyorlar. Bende biraz önce ağzına şırınga ile verdim yedi biraz yoksa hiç yemeyecek
kuş biraz daha iyi oldu mu merak ettim keratayı

Hayır sirinaganin ucunu kırdı 2. Gün sonrada elma fln koydum ne yaptıysam yemiyor ama sanırım iki gün verdiğim mama işe yaradı kilo kaybetmedi hiç yarın gidip aspur alacağım petshopları arayıp sordum bugün hangisinde var hangisinde yok bilmek için yarın gidip hem aspur hem Yulaf alacağım yemlerinin içine neredeyse tamamı aspur ve yulaf olacak şekilde koyacağım 5-10 gün

Birde tırnakları çok çok uzundu iki kuşunda hep tırnaklarını keserim iyi biliyorum neyse bütün tırnaklarını kestim son tırnakta benim elimi bir ısırma ısırdı yanlışlıkla azıcık etinide aldı ama çok kanamadı 2-3 damla fln kanadı hemen durdurdum kanın akmasını bişey olurmu birazdan mikrop kapmasin diye tünekleri fln dezenfekte edicegim acaba kuşa ayrıca bişey yapmam gerek mi

Birde tırnakları çok çok uzundu iki kuşunda hep tırnaklarını keserim iyi biliyorum neyse bütün tırnaklarını kestim son tırnakta benim elimi bir ısırma ısırdı yanlışlıkla azıcık etinide aldı ama çok kanamadı 2-3 damla fln kanadı hemen durdurdum kanın akmasını bişey olurmu birazdan mikrop kapmasin diye tünekleri fln dezenfekte edicegim acaba kuşa ayrıca bişey yapmam gerek mi
bana sorarsan teramycyne sür

Yani şuan evde yok internrt de başka konulara baktım zeytin yağı sür falan yazıyordu yaptım inş mikrop kapmaz nasıl ısırmış ise parmağımın dersini aşındırmış elimde eldiven olmasına rağmen ama sanırım kuş iyi kanamadı sonra ama baya bı korktu uyuyor şuan bide diğer kuşumunda tırnağını kestim ama o kanamadı ama tüneği kavramıyor bı baksana

1590512604802-957864266

Bide bugün bi anda kilo verdi sanırım çünkü kemiğim olduğu kısım daha da netleşti
İnşallah şu günüde çıkarsın yemlikteki yemlerini tamamen aspur ve yulafa geçireceğim zorlasa olsa yiyecek

Yani şuan evde yok internrt de başka konulara baktım zeytin yağı sür falan yazıyordu yaptım inş mikrop kapmaz nasıl ısırmış ise parmağımın dersini aşındırmış elimde eldiven olmasına rağmen ama sanırım kuş iyi kanamadı sonra ama baya bı korktu uyuyor şuan bide diğer kuşumunda tırnağını kestim ama o kanamadı ama tüneği kavramıyor bı baksana

1590512604802-957864266
İyileşir merak etme ama kuşa plastik tünek kullanmanı önermem kime sorarsan sor tahta tünek önerir plastik tünekte kuşun ayaklarında mantar vb çeşitli haftalıklar yapar

İyileşir merak etme ama kuşa plastik tünek kullanmanı önermem kime sorarsan sor tahta tünek önerir plastik tünekte kuşun ayaklarında mantar vb çeşitli haftalıklar yapar
bu tarz bir tahta tünek kullanabilirsin 3 TL petshoplarda
f0314d12708e642677a001e144523793.jpg

Hiç sorma yasaktan önce ki gün alacaktım unutmuşum sabah plastik tüneği temizlerken aklıma geldi yarın hem aspur hem Yulaf hem tünek hem vitamin fln oyuncak fln alicagim toplu olarak sıkıldım her şey için ayrı ayrı gitmekten

Hocam tahta tüneği aldım ikiside çok sevdi ama tam kavrayamadilar ilk başta 4-5 defa düştüler bide tırnağını kattığım kuşun ayağını zeytin yağına batırmıştım bugün baktım vücudu hemen kapatmış damarı hatta üstüne 1cm uzamış sanırım zeytinyağı işe yaradı yoksa bu kadar hızlı kapanıp uzayamaz ama aspur yok diyor kargoda ancak 2 gün sonra getiririz diyor başka petshop da yok en yakını 5km uzakta öğlen gelir dedi bekleyip alacağım kargodan hayır gelmiyecek belli

Yok ya sanırım kuruma var çünkü diğer kuşta da yavaştan kemiği çıkmaya başladı anlayan vet. De yok Antep te ne yapacağım bilmiyorum aspuru aldık ama yemiyorlar yarın aldığım yere götüreceğim ya değiştir ya da paramı ver diyeceğim ama önce 2-3 iyi bilen üreticiye götüreceğim civardaki

Yok ya sanırım kuruma var çünkü diğer kuşta da yavaştan kemiği çıkmaya başladı anlayan vet. De yok Antep te ne yapacağım bilmiyorum aspuru aldık ama yemiyorlar yarın aldığım yere götüreceğim ya değiştir ya da paramı ver diyeceğim ama önce 2-3 iyi bilen üreticiye götüreceğim civardaki
Aspuru kuşunuz yemiyorsa satan kişinin suçu ne?

Zayıflama mevcut ise Haftada 1-2 kez 1 tatlı kaşığı olarak yemliklerine ekleyin yerler.

Yeminizin içinde aspur yok ise yem miktarının %20’si kadar yeme ekleyebilirsiniz.

Aspuru koyduğunuz gibi silip süpürmelerini beklemeyin çünkü öyle bir şey yapmazlar :”)

Zayıflama mevcut ise Haftada 1-2 kez 1 tatlı kaşığı olarak yemliklerine ekleyin yerler.

Yeminizin içinde aspur yok ise yem miktarının %20’si kadar yeme ekleyebilirsiniz.

Aspuru koyduğunuz gibi silip süpürmelerini beklemeyin çünkü öyle bir şey yapmazlar :”)
Abi iyi tamam biri kilo veriyor de diğerine noluyor dişi kuşumda 2 gündür kemiği belirgin olmaya başladı eskiden göğsünde çizgi yoktu ama şuan bariz bir şekilde görünen bir çizgi var bende bu yüzden kuruma dedim bide satan yerlerin suçu var eğer hastaysa çünkü benim bildiğim eğer petshop açıp satacaksan mağazayı açacağın yerin belediyesinden izin almak için belli gereken şeyler var bunlardan biriside mağaza açma izni için belediyeye belirttiğin bir veterinerin olmalı ve bu veteriner sen her yeni kuş aldığında kontrol etmeli ve ona göre satış yapılmalı eğer hastalıklı kuş varsa onu satmamalı ama bunları konuşmak için erken birkaç yere gidip göstereceğim kuşu kuruma derlerse aldığım yere giderim

Abi inş buraya sadece kilo kaybetmiş diye yazanların dediği doğrudur çünkü kuş 2-3 gram daha verirse dışarıdan hiç eklemeden kemiği görünecek

Abi iyi tamam biri kilo veriyor de diğerine noluyor dişi kuşumda 2 gündür kemiği belirgin olmaya başladı eskiden göğsünde çizgi yoktu ama şuan bariz bir şekilde görünen bir çizgi var bende bu yüzden kuruma dedim bide satan yerlerin suçu var eğer hastaysa çünkü benim bildiğim eğer petshop açıp satacaksan mağazayı açacağın yerin belediyesinden izin almak için belli gereken şeyler var bunlardan biriside mağaza açma izni için belediyeye belirttiğin bir veterinerin olmalı ve bu veteriner sen her yeni kuş aldığında kontrol etmeli ve ona göre satış yapılmalı eğer hastalıklı kuş varsa onu satmamalı ama bunları konuşmak için erken birkaç yere gidip göstereceğim kuşu kuruma derlerse aldığım yere giderim
:rolleyes:

Son halleri yumurta maması ve aspur veriyorum yanında yem de
Kuruma dediğimiz kuşun zayıflama hali yok göğüs kemiğinin etrafı dolu, kuruma olsa kemiğin yanları boşalır ince deri kalır. Haftada 2 kez mama abartmadan aspur verin yoksa yağlanmaya sebep olur.

Son düzenleme:
Kuruma dediğimiz kuşun zayıflama hali yok göğüs kemiğinin etrafı dolu, kuruma olsa kemiğin yanları boşalır inçe deri kalır. Haftada 2 kez mama abartmadan aspur verin yoksa yağlanmaya sebep olur.
Okey abi zaten dün burayada yazdığım gibi veterinerlere fln gittim yok dediler mamayı yemiyorlardı şırınga ile yedirerek alıştırdım yiyorlar artık az çok

Geri