Karadeniz Pet

Göğüste yağlanma

Herkese merhabalar 2 yaşında bir oglum var. Cok yem yediğini gozlemledik evin icinde surekli uctugu halde yazdan bu yana 4 gr almis ve göğüsünun yaglandigini düşünüyorum veteriner hekim gunde 2 kez yem yedirmemi söyledi sizce doğru mu aç kalir guçten duser diye düşünüyorum ama kilo almasıda ileride sorun olacak

Kuşun bir fotoğrafını atın. Kuşlar günde yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı - 10 gram yem yerler. Zayıflaması için haftada 3 kez suyuna limon katabilirsiniz. Ama yağlanmanın asıl sorunu hareketsizliktir. Kuşu düzenli olarak salıyor musunuz?
Hiç kafese girmiyor ki sürekli evin icinde uçar bizimkisi 44 gr geliyordu 48 gr geliyor artik veteriner 44 gr gelirken göğüste yaglanmalar vad biraz demisti zaten

Kuşun bir fotoğrafını atın. Kuşlar günde yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı - 10 gram yem yerler. Zayıflaması için haftada 3 kez suyuna limon katabilirsiniz. Ama yağlanmanın asıl sorunu hareketsizliktir. Kuşu düzenli olarak salıyor musunuz?

Screenshot_20201210-131912_Gallery.jpg

Bir sabah bir aksam veriyorum bugunden itibaren yemini şuan kursaği bomboş sabah 10da yemisti ac kalınca birsey olur mu?
Bir yemek kaşığı 2 tatlı kaşığı eder. Yani siz kuşunuza günde 4 defa olacak şekilde yarım tatlı kaşığı olarak verin.

Vitamini cok veriyordum bide dal dariyla ayni anda yemde veriyordum 2 haftada 1 ondan da olur mu sadece yem versem belki o kadar yemez suan ac durmasina gonlum razı degil ama ilerde daha buyuk sıkıntı olur diyede cekiniyorum

Siz bilirsiniz açıkçası.
Benim kuşumda da yağlanma var dün gece 1 yemek kaşığı yem koydum yemliğin dibinden yemeye çalışırken zorlandığından sinirleniyor sanırım biraz yiyip yemliğin başında dinleniyor tüneğe çıkıyor sonra doymayınca bağırıyor ötüyor sonra yine inip yiyor.

Böyle devam edeceğim ama ilk sorum şu, acaba yemlikte yem az diye sinirlenip normalde yiyeceği yemi de yemeyip halsiz düşer mi?

Diğer sorum da, bu yemin içeriğinden anlaşılır mı bilmiyorum oranlar yazmıyor ama yağlanma yemden mi oluyor acaba yoksa arada bir verdiğim kırmızı dal darıdan da olabilir mi?

Ekli dosyalar

• E14646F0-13DD-4689-8988-AF054C6BCB2C.jpeg
    E14646F0-13DD-4689-8988-AF054C6BCB2C.jpeg
    293.6 KB · Görüntüleme: 29
Burada kanatlarını kaldırdığından böyle net göründü göbeği.
Normalde yemliğinden çok yem kabuğu üflüyorum gerçekten de fazla yiyor olabilir.

Ekli dosyalar

• BE4533F5-5AF2-4018-8C23-9BA67C76B025.jpeg
    BE4533F5-5AF2-4018-8C23-9BA67C76B025.jpeg
    373.5 KB · Görüntüleme: 28
Burada kanatlarını kaldırdığından böyle net göründü göbeği.
Normalde yemliğinden çok yem kabuğu üflüyorum gerçekten de fazla yiyor olabilir.
benim kuşumda da aynı şekilde göğüste yağlanma var. diyet gibi bir şey uygulamalı mıyım? 60 gram kuşum. yem yemesini azaltmak kuşun direncinin düşmesine sebep olabilir ama yağlanma da büyük bi sorun. ben sık sık uçuruyorum.

benim kuşumda da aynı şekilde göğüste yağlanma var. diyet gibi bir şey uygulamalı mıyım? 60 gram kuşum. yem yemesini azaltmak kuşun direncinin düşmesine sebep olabilir ama yağlanma da büyük bi sorun. ben sık sık uçuruyorum.
Hocam senin kuşunda daha yeni sulu dışkı ve aşırı zayıflama durumu yok muydu ? Hangi ara 60 gram oldu ? Nasıl başardıysan banada söyle benimkilerde zayıf sayılır.

Hocam senin kuşunda daha yeni sulu dışkı ve aşırı zayıflama durumu yok muydu ? Hangi ara 60 gram oldu ? Nasıl başardıysan banada söyle benimkilerde zayıf sayılır.
3 tane kuşum var hepsinin de ayrı derdi var🥲 zayıf olanın eşi 60gram bi de onlarin çocuklarından da tık tık ses geliyor.

Hee 🙃 Oluyor ya dönem dönem benimkilerde de arada bi tıksırma bolca tüye girme durumu var. Şunu vereyim vitamin olsun bunuda vereyim şifa olsun derken sakınan göze çöp batıyor biraz.

Geri