Karadeniz Pet

göz etrafındaki tüylerde dökülme

daemen12

Yeni Üye
Arkadaşlar Muhabbet kuşum Şapşiği petshoptan alalı 2 ay oldu. ilk aldığımda tüy eksikleri vardı, uçamıyordu. Fakat bu eksiklikleri yemlerle, vitaminlerle ve sevgiyle kapamaya çalıştım. ve bir nebzede sorun geçmişti. Fakat son 2 gündür dikkatimi birşey çekti göz hisasında ki tüylerde azalma gördüm. İnternetten araştırınca tüy dökme de olabilir diyorlar, hastalık belirtiside olabilir diyorlar. Ne yapmam gerekiyor acaba? davranışlarında bir farklılık göremedim.

Yaşamındaki tek değişiklik 2 aydır tek yaşarken şimdi 4 tane yavru kuşla yaşamaya başladı.

Tüy dökme olabileceğini düşündüğüm için b vitamini katıyorum suyuna. Şayet hastalıksa ne yapmam gerekir, eczaneden bir şey almam gerekir mi? fotoğraflarını ekledim. Birde cinsiyetini tespit edemedim. ceresi maviye dönüştü diye erkek diyorum ama hafif beyazlıklarda var. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG-20210427-WA0004.jpg
    IMG-20210427-WA0004.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20210427-WA0005.jpg
    IMG-20210427-WA0005.jpg
    87.4 KB · Görüntüleme: 10
Merhaba gözlerinde mantar olabileceğini düşünüyorum ama yine de veteriner görmesi gerekebilir onun dışında kuşunuz dişi gibi geldi erkeklerinki koyu mavi olur diye biliyorum pek yardımcı olamadım kusura bakmayın

Geri