Karadeniz Pet

Göz kenarı kızarıklığı.

Nurullah İnci

Emektar Üye
-2 gün önce sağ gözünde fark ettiğim küçük bir kızarıklık vardı. Bugün biraz daha artmış. Göz kapağında değil göz kenarlarında var kızarıklık.

-Sol gözünde herhangi bir kızarıklık yoktu yeni yeni kızarıklık oluşmaya başlamış.
Kendini kaşıdığı için kızardığını düşünmüyorum.

Bir hastalık belirtisi midir ? Yahut hastalık başlangıcı mıdır ?

Fotoğraf 1:

Fotoğraf 2:

Fotoğraf 3:

Teşekkür ederim.
En kısa zamanda almayı düşünüyorum.
Gentagut damla kullanmama gerek var mı ? Beraber kullanıyormuş üreticiler genelde. Günde 1 damla kullanmamın bir zararı olur mu ?
Kullanılabilir.
Rica ederim.

-Terramycin göz merhemini 3 gün(6 doz) uyguladım ve kuşumdaki göz kızarıklığı tamamen bitti. Aynı sorunu yaşayayacak arkadaşlar için emsal olsun.

Konu kilitlenebilir.

Kulak çöpü ile göz içine kaçmayacak şekilde, göz kapağına yedirerek sürün.
3-4 gün günde iki kez 9.00-10.00/22.00-23.00 gibi kuşun uyuduğu vakitlerde sürün. Kremi ara ara 1 hafta sonra da sürün çünkü kuş gözünü bir yere sürttükçe tekrar ediyor ara ara.

Kulak çöpü ile göz içine kaçmayacak şekilde, göz kapağına yedirerek sürün.
3-4 gün günde iki kez 9.00-10.00/22.00-23.00 gibi kuşun uyuduğu vakitlerde sürün. Kremi ara ara 1 hafta sonra da sürün çünkü kuş gözünü bir yere sürttükçe tekrar ediyor ara ara.
Çok teşekkür ederim. Kuşum çok hareketli ve elde durmuyor, uyurken yanına yaklaşmak mı, ortalığı inletir. İlacı süremedik ama kendiliğinden geçti. Umarım tekrar etmez.

Geri