Karadeniz Pet

Halsizlik

Halil toysal

Meraklı Üye
Arkadaşlar bende bir mubiş var dişi lutino bu mubiş 2 3 gün once yumurtladı ve bugün baktığımda ise kuşta ufaktan tüy şişmesi (kabarma) halsizlik gibi belirtiler var zannediyorum yumurtladigindan kaynakli neler vermeliyim takviye olarak onerilerinizi bekliyorum..

Sarı olan halsiz neden sizce güçsüz düşmüş olabilirmi

Ekli dosyalar

• 15553568892632551714570247917200.jpg
    15553568892632551714570247917200.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 19
Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Değişik mamalar hazırlayabilir taze meyve sebze verebilirsiniz.

Dışkı fotoğrafı atar mısınız? Değişik mamalar hazırlayabilir taze meyve sebze verebilirsiniz.
Dışkı hamile bir dişi için normal dışkıdan yana problem yok yani yumurta mamasi elma portakal ve limon koydum daha ne yapabilirim onerebileceginiz meyve sebze mama cesitleri varmi.

Limon asit oranı yüksek olduğu için zararlı olabilir. Nete muhsbbet kuşları için meyve sebze yazıp bir araştırma yapın derim uygun yiyecekler yazıyor.

Hocam dıskı bana fazla sulu geldi.

Hocam merhaba, dışkısı bana biraz sulu geldi ama katılıklarda var ve yeşil beyaz kısımları var. Kafesi biraz kirli gibi, biliyorsunuz ishale etki eden bakteriler genelde hijyenik olmayan ortamlardan geliyor genelde temizlik yaparsanız ve pirinç suyu ve aspur takviyesi yaparsanız belki bir faydasını görürsünüz. Kuşunuzla birlikte sağlıklı günler dilerim.

Hocam merhaba, dışkısı bana biraz sulu geldi ama katılıklarda var ve yeşil beyaz kısımları var. Kafesi biraz kirli gibi, biliyorsunuz ishale etki eden bakteriler genelde hijyenik olmayan ortamlardan geliyor genelde temizlik yaparsanız ve pirinç suyu ve aspur takviyesi yaparsanız belki bir faydasını görürsünüz. Kuşunuzla birlikte sağlıklı günler dilerim.
O pislik tamamen doğal kemirmeleri için üzüm dalından. Oturak yapmıştım onu kemirerek yapmışlar yoksa pislikten sanmıyorum ama yinede temizlerim teşekkürler

Hocam ben kuşlara ishal olma durumunda genelde su kaybı yaşayıp su tükettikleri için suluğun 1/3 olacak şekilde normal bildiğimiz çay koyup gerisine su ekliyorum içemeyecek durumda olurlarsa şırınga ile 2-3 damla içiriyorum.
Kafesi pis olsun olmasın iyice temizleyip ishal süreci boyunca altına kağıt havlu koyup sürekli değiştirin
Sağlıklı günler dilerim...

Hocam ben kuşlara ishal olma durumunda genelde su kaybı yaşayıp su tükettikleri için suluğun 1/3 olacak şekilde normal bildiğimiz çay koyup gerisine su ekliyorum içemeyecek durumda olurlarsa şırınga ile 2-3 damla içiriyorum.
Kafesi pis olsun olmasın iyice temizleyip ishal süreci boyunca altına kağıt havlu koyup sürekli değiştirin
Sağlıklı günler dilerim...
Teşekkürler

Geri