Karadeniz Pet

Hamile Sanırım

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar arkadaşlar, dişi kuşumun yavrulamasının arasından 3 ay geçti ve sanırım tekrar hamile, babayla her ne kadar bir araya getirmemeye çalışsak da ikisi aynı anda dışarı çıktıklarında biz yetişemeden çiftleştiler ve kuşumun şu anda karnı hafif şiş gibi ve dışkıları büyük ayrıca yuva arıyor gibi hareketler yapıyor, kuşların bu kadar az süre içerisinde tekrar kuluçkaya yatmasının tehlikeli olduğunu biliyorum bu yüzden gerçekten çok üzgünüm ama elimden bir şey gelmiyor sizce ne yapmalıyım kuşuma bir şey olmasını istemiyorum😓

sizce erkek kuşumla anneyi aynı kafese koymalı ve yuvalıj takmalı mıyım? dişi kuşum şuan yuva olmadığı için tabandaki kağıdı kesti ve kendine yatmak için yer yaptı

Merhabalar arkadaşlar, dişi kuşumun yavrulamasının arasından 3 ay geçti ve sanırım tekrar hamile, babayla her ne kadar bir araya getirmemeye çalışsak da ikisi aynı anda dışarı çıktıklarında biz yetişemeden çiftleştiler ve kuşumun şu anda karnı hafif şiş gibi ve dışkıları büyük ayrıca yuva arıyor gibi hareketler yapıyor, kuşların bu kadar az süre içerisinde tekrar kuluçkaya yatmasının tehlikeli olduğunu biliyorum bu yüzden gerçekten çok üzgünüm ama elimden bir şey gelmiyor sizce ne yapmalıyım kuşuma bir şey olmasını istemiyorum😓
Bir şey olmaz. Yazın bile muhabbet kuşları uretimhanelerde sürekli çiftleşirler.
Mefta olmaz merak etmeyin. Ve yuvalık takın. Eğer destek olmak istiyorsanız vitamin kullanımı yapın.

Bir şey olmaz. Yazın bile muhabbet kuşları uretimhanelerde sürekli çiftleşirler.
Mefta olmaz merak etmeyin. Ve yuvalık takın. Eğer destek olmak istiyorsanız vitamin kullanımı yapın.
şuan elimde beaks ve avisol marka vitaminler var, röhnfried alacaktım fakat fiyatları artmış bu vitaminler yeterli olur mu? beaks multivitamin, avisol ise B vitamini.

peki kuş bu kadar kısa sürede tekrar kuluçkaya yatarsa sıkışma durumu ihtimali artar mı? çok şükür ki böyle bir durum yaşamadım fakat yaşarsam ne yapacağın hakkında bilgili olmama rağmen müdahale etmekten korkarım gibime geliyor.

3 ay üretimhanedeki kuşlar için bile yeterli bir süre. Kaldı ki siz daha 1 kuluçka alıp dinlendirmişsiniz 3 ay. 2 kuluçka da alsanız bir şey olmazdı. Endişelenmenize hiç gerek yok. Ama üst üste 2 kuluçkadan sonra evde bakılan kuşlar dinlendirilmeli ve bol bol uçurulmalı bence.

Takviye konusunda ise fazla üremelerini istemiyorsanız bence tam tersi vitamini, yumurta maması gibi şeyleri uzun bir süre azaltmalısınız. Atıyorum 2 haftada bir yapın mesela. Vitamini de 2 haftada bir verin örneğin. Çünkü fazlası üreme isteğini tetikliyor.

Ben, daha yavru diye üretimdeki kuşlarıma ne verdiysem 2-3 aylık yavruma da aynı takviyeleri vermiştim. 4. Ayında kuş yumurtlayıp çiftleşmeye başladı. E vitamini hariç aynı şeyleri veriyordum. İyi ki ölmedi kuş. Fazla beslemek, daha isktlet sistemi oturmamış bir kuşu bile kızıştırıyor. Şimdi tırsıyorum hayvan yumurta sıkışması yaşayacak diye. Hata bende oldu.