Karadeniz Pet

Hangi ekipmanlarım eksik ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Muhqbbet kuşunun eşyaları ve vitamin vs neler olmalı ? Ben de şuan şunlar var ;

-1 tahe Yemlik,1 tane suluk,kafes,tül,2 tane tahta tünek,bir tane salın,yem ve kuş kumu

Ve tül yerine setreç filimle kafesi sararsanız daha iyi hem kuş astım filan olmaz hemde daha iyi olur tüylden çok daha iyidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ve tül yerine setreç filimle kafesi sararsanız daha iyi hem kuş astım filan olmaz hemde daha iyi olur tüylden çok daha iyidir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Vitamin hiç almadım. Gaga taşı var ama beyaz blok var sanırım. Hiç yanına gitmiyor. Vitaminlerden neler almalıyım ?

Ballı kraker vermeyin onun yerine hafta da 1 kere kızıl daldarı verebilirsiniz ve yulafı da haftada 1 ya da 2 gün verebilirsiniz ☺️

Kalamar kemigi alabilirsiniz 2-3 TL :)
images

1- rahat bir kafes, mümkünse galveniz ya da kaliteli bir boya kaplama..
2- tahta tünek max: 2 adet
3- mama kabi
4- mümkünse akıllı yemlik
5- gaga taşı yerine kalamar kemiği ve mineral blok [gaga taşlari bildigin kreç, sağlıklı değil]
6- kuş kumu mümkünse grit harmanlı kuş kömürlü
7- hazır profesyonel mama [acik mama değil] (powermaxmama++ iyi, içerdiği B kompleksi ideal zira b kompleksini kuş üretemiyor.)
8- probiyotik ve multivitamin kompleksleri [petshoplarda olanlar değil internette daha ucuza bulabilirsiniz. probitoyik: diazyme256 vitamin:Hobi S ya da hobi multivitamin]
9- kalamar kemiği aldığınız da askı tutacağı da alırsanız, sebze, meyve ve dal darılari asabilirsiniz. tanesi 1-2 tl.
10- güzel bir suluk, kalitesiz olmazsa iyidir. piyasa da satilan ucuz suluklar sağlıksız, pahali sulugun kullanılmasında olan fiyat farkı bu zaten
11- streç önermem, hava almalı her pisliği yem tohum tozunu bile kafesin içine hapsetmek, parazit v.b. hastalıklara davet çıkarrıyor. Ara tülü temizlemek ayda 1 yıkamak daha ideal

ve son olarak ilgi...

sevgi ve şevkat'e muhtaç onlar

Geri