Karadeniz Pet

Hangi vitaminler kullanılmalı

UFUK SÖNMEZ

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarının vitamin olarak hangi ilaçları vermeliyiz. Öneri de bulunabilir misiniz ?
Benim kuşlar normal meyve sebze çok fazla tüketmiyorlar.
Birde kuşlar biraz zayıfladı normal yemler dışında neler verebiliriz. Yumurtalı mamayı da çok fazla yemiyorlar. Yardımınızı rica ederim.

saygılar

@Ayhan OTÇUOĞLU @Levent ACAR @Yusuf Kürşat AKKUŞ @Hayvansever03 @Selçuk YÜKSEL @umitFB

• Beğen
Tepkiler: Kca
Multivitamin verilebilir. Ben Zurich Multivitamin kullanıyorum fena değil. Ama tabi herkes Sera Vitamin öneriyor ben bütçem kısıtlı olduğu için deneyememiştim :)

B vitamini olarak beforvel, multivitamin nekton s, kızıştırmak için fertivit kullanıyorum. Probiyotik olarak diazme ve veterinere en aldığım sıvı probiyotik ve bira mayası kullanıyorum. Elektrolit olarak biodex, kalsiyum d3 için polimin. İç parazit için sulphamezathine, sitrax kullanıyorum. İç mantar mikostatin, karaciğer için mamaya reform ak kullanıyorum. Bir faydasını gördüm ü bütün bunların dersen 1.5 yılda 2 yumurta yaptı bir çift oda dolumu boşmu bilmiyorum. Devamı gelecek mi burda bırakacaklar mı onuda bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• 1574176054580960822201.jpg
    1574176054580960822201.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 32
supradyn all dayi hangi dozda nasıl kullanıyorsunuz bende kullanmayı düşünüyorum

Tabletlerin hepsini ezip toz haline getiriyorum. Sonra küçük cam kavanoza koyuyorum ve buzdolabının kapağında muhafaza ediyorum. Ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi ekliyip haftada bir veriyorum.

Dediğim probiyotikte on numaradır tavsiye ederim. Hem probiyotik hem prebiyotiktir yani sinbiyotiktir ;) Onuda aynı şekilde kullanıyorum haftada bir tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekliyorum.

Pazartesi vitamin - perşembe probiyotik.

Tabletlerin hepsini ezip toz haline getiriyorum. Sonra küçük cam kavanoza koyuyorum ve buzdolabının kapağında muhafaza ediyorum. Ve tam dolu suluğa bir pirinç tanesi ekliyip haftada bir veriyorum.

Dediğim probiyotikte on numaradır tavsiye ederim. Hem probiyotik hem prebiyotiktir yani sinbiyotiktir ;) Onuda aynı şekilde kullanıyorum haftada bir tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar ekliyorum.

Pazartesi vitamin - perşembe probiyotik.
gözle görülür bir etkisi oluyor mu peki ?

Canavar gibi :) Yerinde duramıyor. Oda da tek seferde 7-8 tur atıyor. Manevraları muhteşem. Uçuşu hızlı. Kanatları güçlü. Oldukça hareketli vs...
Gülse Birsel bukadar iyi reklamını yapamıyor supradin in. Bende kendi üzerimde bukadar etki etmedi merdiven çıkarken hala nefes nefese kalıyorum

• Haha
Tepkiler: Kca
B vitamini olarak beforvel, multivitamin nekton s, kızıştırmak için fertivit kullanıyorum. Probiyotik olarak diazme ve veterinere en aldığım sıvı probiyotik ve bira mayası kullanıyorum. Elektrolit olarak biodex, kalsiyum d3 için polimin. İç parazit için sulphamezathine, sitrax kullanıyorum. İç mantar mikostatin, karaciğer için mamaya reform ak kullanıyorum. Bir faydasını gördüm ü bütün bunların dersen 1.5 yılda 2 yumurta yaptı bir çift oda dolumu boşmu bilmiyorum. Devamı gelecek mi burda bırakacaklar mı onuda bilmiyorum.
Bende sende farklı sayılmam. Ama senin en azından yumurta olmuş bende oda olmadı..

Bende sende farklı sayılmam. Ama senin en azından yumurta olmuş bende oda olmadı..
3 çifttim var 1 tanesi yeni yumurtladı 1 tanesi tüye girdi 1 çifttim de kendi havasında ne tüyde ne eşleşme havasında. Yumurtlayan çiftimin mayıs sonunda almıştım garanti 15 güne yumurtlar yuvaya girip çıkıyor diye almıştım. 6 ay sonra yumurtladı onunda eşleştiklerini hiç görmedim şimdi 3. Yumurtayı yaptı iyişallah doludur. 2 yıl olmuştur debeleniyorum değiştirdiğim çiftlerin erkek lerin dişlerin aldığım ilaçların parası ile üretim hane kurardım.

Sera övülen bir marka kullanabilirsiniz. Diğer önerilerdeki vitaminler de kaliteli.

Geri