Karadeniz Pet

Hangi Yem, Hangi Mama ve Temizlik (Ayhan OTÇUOĞLU)

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,
Muhabbet kuşlarının Beslenmesinde;
Hangi Yem? diye soranlara kesinlikle "KUMDARI" diyorum.
Hangi Mama? diye soranlara tartışmasız, hem besleyicilik hem de fiyat bakımından "MAGNESİA" (Yumurtasız) diyorum.
Temizlikle ilgili ve yukarıdaki konularla ilgili detaylı anlatıma aşağıdaki linkten ulaşılabilecek videodadır.
Keyifli Hobiler,

Teşekkürler Ayhan Bey, kum darıyı duymamıştım, internette arayınca ak darı çıkıyor. Aynı şey mi? Bir de Magnesia mama içeriği ile ilgili bu forumda 2015 yılında olumsuz bir mesaj paylaşılmış. Siz içeriğine kefil misiniz? : )

Aklıma takıldı hemen hemen bütün yemlerde bir kaç çeşit darı üstüne farklı tohumlar mevcut.Sonuçta bu tohumların hepsinde içerik aynı değil hepsinin farklı besin değerleri vitaminleri bulunuyor.Hal böyle iken sadece kumdarı verilmesi kuşun yeteri kadar besin ihtiyacını karşılamaya yetecek mi?
Bu marka mamayı yeni duydum aslında hani evde uğraşmak istemeyenler zamanı olmayanlar için hazır mama bazen çözüm olabiliyor.Ama bana göre kuru mama(içerisinde yumurta ürünü olamayan) içeriği gayet güzel ayarlanmış olmalı.Yumurtanı havucunu yada sebzeni kendin katıp servis etmek daha mantıklı geliyor.Böyle bir ürün arıyorum aslında ev mamasını iştahla yediremezsem alternatif bir kuru mama lazım!

Aklıma takıldı hemen hemen bütün yemlerde bir kaç çeşit darı üstüne farklı tohumlar mevcut.Sonuçta bu tohumların hepsinde içerik aynı değil hepsinin farklı besin değerleri vitaminleri bulunuyor.Hal böyle iken sadece kumdarı verilmesi kuşun yeteri kadar besin ihtiyacını karşılamaya yetecek mi?
Bu marka mamayı yeni duydum aslında hani evde uğraşmak istemeyenler zamanı olmayanlar için hazır mama bazen çözüm olabiliyor.Ama bana göre kuru mama(içerisinde yumurta ürünü olamayan) içeriği gayet güzel ayarlanmış olmalı.Yumurtanı havucunu yada sebzeni kendin katıp servis etmek daha mantıklı geliyor.Böyle bir ürün arıyorum aslında ev mamasını iştahla yediremezsem alternatif bir kuru mama lazım!
Bakın videoda zaten anlatıyorum. Sadece kumdarı değil. Yanında mama da olunca yeterli. Formül şu: Kumdarı+Mama= Sağlıklı Kuşlar= Üreyen kuşlar

Arkadaşlar,
Hangi Mama? diye soranlara tartışmasız, hem besleyicilik hem de fiyat bakımından "MAGNESİA" (Yumurtasız) diyorum.
Temizlikle ilgili ve yukarıdaki konularla ilgili detaylı anlatıma aşağıdaki linkten ulaşılabilecek videodadır.
Keyifli Hobiler,

Başka bir paylaşımınızda RAFF marka mama kullanıyorum demiştiniz hatta bunun üzerine akyolkardeşlerden bende almıştım.

Sorun değil. Ben olmadığıma da sevindim. Prensip olarak pahalı ve yabancı menşeili ürünler kullanmıyorum. Şunu de belirteyim. Piyasa da ismi yabancı olarak bilinen birçok mama Manisa'da üretilmektedir.

Bilgiler için teşekkürler Ayhan Abim..

Teşekkürler Ayhan bey.
Son bir ayda 3 kez manisaya geldim fakat sizi ziyaret edememiş olmak insanı üzüyor.

Arkadaşlar,
Keyifli Hobiler,
Oyu günler hocam konuyu biraz geçmişten getirmiş olacağım ama bende bu magnesia mama yi kullanıyorum manisada üretildiği yazıyor araştırırken konuya denk geldim ama yumurtasız önermiş siniz ben bulamadim hep yumurtaları var üretici ile bilginiz varsa yumurtasız içerik neden önerdiniz acaba yumurtalı olanları tasvip etmiyor musunuz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Çünkü yumurtayı ben taze olarak veriyorum. Başka nedeni yok. İsteyen yumurtalıyı alıp kullanabilir.
Hocam ben sabah evden çıkıp akşam geldiğim için taze yumurtayı sadece pazar günleri veriyorum o yüzden bu mamanın yumurtalisini kullanmaya devam ediyim

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Geri