Karadeniz Pet

Hapşırma Sesi

ÖzlemK

Yeni Üye
Merhabalar, 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Bir süredir zaman zaman hapşırık krizlerine girip, burnu tıkanmış gibi sesler çıkarıp ayağıyla burnunu kaşıyarak açmaya çalışıyor. Genelde daldarı koyunca yaptığı için tozundan dolayı rahatsız oluyor diye düşündük fakat üst solunumla ilgili mi diye tedirgin oldum. Birde dışkısı iki gündür biraz farklı normal bir dışkı mı? Yeme, içme ve hareketleri gayet normal. Aşağıya görselini ve videosunu ekledim Şimdiden teşekkürler 🙏🏻

Bu pek hapşırma sesine benzemiyor galiba aynadaki kendisine kur yapıyor

Bu pek hapşırma sesine benzemiyor galiba aynadaki kendisine kur yapıyor
Ama ayna karşısındayken başlamadı diğer oda da başlayıp buraya geldiğinde devam ediyordu. Bunu yaptığı zamanlarda burnundan su çıkıyor yani burnu ıslak oluyor 🫤

bizde grip olduk bizim kuşta hapşırmaya başladı bizden kaptı sanırım :( Kuşcuya sordum vitamin ve probiyotik verin dedi
birde internetten yabancı kaynaklarda bir damla organik zerdeçal koyun diyor suyuna bunun için kararsız kaldım faydası olurmu acaba bilen cevaplarsa sevinirim.

bizde grip olduk bizim kuşta hapşırmaya başladı bizden kaptı sanırım :( Kuşcuya sordum vitamin ve probiyotik verin dedi
birde internetten yabancı kaynaklarda bir damla organik zerdeçal koyun diyor suyuna bunun için kararsız kaldım faydası olurmu acaba bilen cevaplarsa sevinirim.
İnternetteki kuş veterinerlerden bildiğim kadarıyla bizden onlara geçmiyor ama onlardan bize geçebiliyor. Üşütüyorlar sanırım 🥺 Bugün veterinerimiz burnundan sıvı çıkıyor mu diye sordu antibiyotik verdi, Üst solunum yollarının
İlerlemesi tehlikeli dedi. İmkanınız varsa sizde gidin. Ben videosunu çekip gösteriyorum durumu anlatıyorum gerek olursa götürüyoruz malum havalar soğuk🙏🏻

İnternetteki kuş veterinerlerden bildiğim kadarıyla bizden onlara geçmiyor ama onlardan bize geçebiliyor. Üşütüyorlar sanırım 🥺 Bugün veterinerimiz burnundan sıvı çıkıyor mu diye sordu antibiyotik verdi, Üst solunum yollarının
İlerlemesi tehlikeli dedi. İmkanınız varsa sizde gidin. Ben videosunu çekip gösteriyorum durumu anlatıyorum gerek olursa götürüyoruz malum havalar soğuk🙏🏻
Bizim bulunduğumuz bölgede uyguna veteriner bulamadım 900 muayene ücreti istiyor.. Birde ilaç milaç birşeyler verdinmi 2 den aşağı çıkamayız :D Antibiyotik olarak ne verdi ?

Bizim bulunduğumuz bölgede uyguna veteriner bulamadım 900 muayene ücreti istiyor.. Birde ilaç milaç birşeyler verdinmi 2 den aşağı çıkamayız :D Antibiyotik olarak ne verdi ?
Çok fazla burda gerçekten uyguna ilgileniyorlar 🙏🏻 Sormuştum ama o ara ciddileşmemesi lazım falan diye konuşunca moralim bozuldu inanın. T ile başlayan bir şeydi solunum yolları için aratınca çıkar zaten daha önce araştırma yaparken denk gelmiştim bu ilaca. Bir de biz takviye olarak Röhnfried markasının probiyotik ve vitaminini kullanıyoruz aynı markada Röhnfried Atemfrei diye üst solunum destekleyicisi var bölünmüş olarak satıldığı için bütçenizi zorlamaz belki ona bakabilirsiniz 🙏🏻 Sağlıklı ve uzun ömürleri olsun 🥰

Geri