Karadeniz Pet

Hastalığı geçmiyor, kanlı ishali var

https://www.mybestpetshop.com/muhabbet-kuslarinda-kuruma-hastaligi buradaki yazıya itinaden anlatıldığı gibi fluconazol tedavisine başladım, ancak gözle görülür hiçbir etki alamadım 2 gündür.. gözlerimin önünde kuşum ölüyor.
O ilaçlar mantara karşı kullanılıyor,bu duruma etki edeceğini sanmıyorum.Sulpha hafif durumlarda iyi gelebilir ama bu şartlarda dediğim gibi başka ilaç gerekebilir.Şu an anti fungal ilaç vermeyin boş yere.

O ilaçlar mantara karşı kullanılıyor,bu duruma etki edeceğini sanmıyorum.Sulpha hafif durumlarda iyi gelebilir ama bu şartlarda dediğim gibi başka ilaç gerekebilir.Şu an anti fungal ilaç vermeyin boş yere.
yazida anlatıldığına göre antibiyotiklerin artık hiç bi şekilde etki etmediği durumlarda yerleşmiş megabakter olabileceğinden bahsediyor. okuyunca kuşumun durumuyla burada tamamen örtüştüğü için denemek istedim.

yazida anlatıldığına göre antibiyotiklerin artık hiç bi şekilde etki etmediği durumlarda yerleşmiş megabakter olabileceğinden bahsediyor. okuyunca kuşumun durumuyla burada tamamen örtüştüğü için denemek istedim.
Koksidiyoz da antibiyotiklerden ziyade farklı etken maddeli ilaçlar kullanılıyor genelde.Bu durumda sizin önce kanlı ishali kesmeniz gerekiyor acilen.İlerlerse ilaçta fayda etmeyebilir maalesef.Ben şu an megabakter ya da fungal bir durum olduğunu sanmıyorum.

Megabakter olsaydı bile o ilac etki etmezdi boşuna hayvanin buntesini yormayın . Kanatli veterinerine gidiniz .

arkadaşlar inanın her şeyi yaptım 3 ay oluyor halen ishali geçmedi. ara ara kanlı ishali geliyor. ilaç elime geçene kadar veteriner tavsiyesiyle sulphamezathine kullandım biraz toplar gibi oldu ishali bugün eklediğim fotoğrafta da görebilirsiniz ki halen ishalinde bir miktar kan var. Vitamin takviesi en iyi probiyotik takviyesi aspuru, sürekli yediği vitakraft yemine ek dal darısı her şeyi verdim. allahtan iştahı öyle çok kesilmiyor sürekli şen şakrak kuş hareket edemez oldu sadece ikibüklüm koyduğum yemleri yemeye çalışıyor. yok mu yapabileceğim başka bir şey ?

Veteirner in sulphamezatine vermesi saçma olmuş nedeni ise tetramezatin de kullandınız önceden ve çok etkisi olmadı. Tetramezatin ile sulphamezatine aynı etken maddeye sahip "sulfadimidin sodyum". Acil olarak veterinerden baycox %2,5 temin edin. Etken maddesi toltrazuril dir. Eğer baycox bulamazsanız toltrazuril etken maddeli başka bir ilaç temin etmeye çalışın mesela net Cox gibi. Eğer bunları da bulamazsanız https://www.guvercineczanesi.com/urun/cocci-mix-damla-10-ml bu linkteki ilacı temin edin. Kuşun durumu kötü.

Megabakter de kanlı ishal olmaz. Bir de flukonazol etken maddeli ilaçlar candida, aspergillosis gibi kolay tedavi edilebilen mantar türlerinde kullanılır, megabakter de Bi işe yaramaz ki zaten sizin kuşunuzda megabakter yok.. Ne yapmanız gerektiğinizi yazdım. Kuş aç kalmasın, eğer aç kalırsa direnci düşecektir, kursak kontrolü yapın ara ara boş mu dolu mu diye. Boşsa elle besleyin.

Veteirner in sulphamezatine vermesi saçma olmuş nedeni ise tetramezatin de kullandınız önceden ve çok etkisi olmadı. Tetramezatin ile sulphamezatine aynı etken maddeye sahip "sulfadimidin sodyum". Acil olarak veterinerden baycox %2,5 temin edin. Etken maddesi toltrazuril dir. Eğer baycox bulamazsanız toltrazuril etken maddeli başka bir ilaç temin etmeye çalışın mesela net Cox gibi. Eğer bunları da bulamazsanız https://www.guvercineczanesi.com/urun/cocci-mix-damla-10-ml bu linkteki ilacı temin edin. Kuşun durumu kötü.
8-9 tane veterinere sordum baycox veya türevi toltrazuril içeren ilaç yok hiçbirinde. dediğiniz gibi coci mix 10 ml den sipariş verdim. kullanımı için nasıl oneriyorsunuz. sayfada güvercinler için kullanım önerisi verilmiş.

8-9 tane veterinere sordum baycox veya türevi toltrazuril içeren ilaç yok hiçbirinde. dediğiniz gibi coci mix 10 ml den sipariş verdim. kullanımı için nasıl oneriyorsunuz. sayfada güvercinler için kullanım önerisi verilmiş.
Tam dolu suluğa 5-6 damla katılıyor genelde bu ilaçlar.Tyson ilaçları iyidir iyi gelir umarım.

Tam dolu suluğa (100 ml lik suluğa) 6 damla yeterli. Kafeste kum, gaga taşı kalamar kemiği varsa kaldırın. 7 gün boyunca kullanın. 7.günden sonra 3 gün Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. İlaçlı suya eğer elinizde k vitamini varsa az miktar ondan da ekleyin.

Tam dolu suluğa (100 ml lik suluğa) 6 damla yeterli. Kafeste kum, gaga taşı kalamar kemiği varsa kaldırın. 7 gün boyunca kullanın. 7.günden sonra 3 gün Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. İlaçlı suya eğer elinizde k vitamini varsa az miktar ondan da ekleyin.
ilk aşamada hızlı etki için ağızdan damla tavsiye ediyor musunuz ?

Kuşun durumu nasıl? İlaç geldimi?
evet ilac geldi dört gündür tavsiye ettiginiz sekilde kullaniyorum. ancak kuşun durumu stabil halen ishalli sıvı sekilde dışkısı. sağ bacağından daha evvel sakatlik gecirmisti sağbacağı artik kavrayip sıkıca tutamiyor. halsiz hareketsiz kadesine koydugum yemleri yemeye calisiyor.

çok zayifladi gogus kemigi bicak gibi keskin kaldi, aspur ve iç yulaf koyuyorum yemi haricinde. besleyici olsun diye yumurta-havuc-bebe biskuvisi yemi hazirlayip koymali miyim? kalori bakimindan biraz toparlamasina yardimci olur mu?
Kuşun durumu nasıl? İlaç geldimi?

çok zayifladi gogus kemigi bicak gibi keskin kaldi, aspur ve iç yulaf koyuyorum yemi haricinde. besleyici olsun diye yumurta-havuc-bebe biskuvisi yemi hazirlayip koymali miyim? kalori bakimindan biraz toparlamasina yardimci olur mu?
Yumurta maması hazırlayıp verebilirsiniz ancak bebe bisküvisi eklemeyin, ilaç geldimi?

evet ilac geldi dört gündür tavsiye ettiginiz sekilde kullaniyorum. ancak kuşun durumu stabil halen ishalli sıvı sekilde dışkısı. sağ bacağından daha evvel sakatlik gecirmisti sağbacağı artik kavrayip sıkıca tutamiyor. halsiz hareketsiz kadesine koydugum yemleri yemeye calisiyor.
Tamam ilacı kullanmaya devam edin. 7 gün kullanın ondan sonra 3 gün Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Kuşta büyük ihtimalle bir koksidiyoz türü olan "ATOXOPLASMOSİS" var.

y
Tamam ilacı kullanmaya devam edin. 7 gün kullanın ondan sonra 3 gün Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Kuşta büyük ihtimalle bir koksidiyoz türü olan "ATOXOPLASMOSİS" var.
suan dorduncu gunundeyiz uc gun daha kullanip probiyotige geciyorum degil mi ? henuz ilacin olumlu etkisini goremedim malesef :(

anlik videosunu ve fotoğrafini yukledim kakasinin. bir petibör biskuvi bir tam yumurta yarim yumurta kabugu ve suyu sıkılmış küçük havuçla hazirladigim mamasini yiyiyor istahi bu sekilde. ama cok zayif sag ayagi tutmuyor elimle hafif hafif masaj yapiyorum. ilaci cok ufak bir damla agizdan damlattim bugun, suyuna bes damla kullanmaya devam ediyorum. yaptigim yanlis gordugunuz bir sey olursa tavsiyelerinizi
bekliyorum.

https://hizliresim.com/HYFmuD

Geri