Karadeniz Pet

Hastalıktan Sağ Çıkma Potansiyeli Nedir ?

Sizce?

• Muhabbet

Kullanılan: 3 75.0%
  • Sultan

Kullanılan: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

abayyni

Meraklı Üye
Muhabbet kuşuna her zaman her yerde hastalıklara karşı dayanıksız ve hassas bir bünyeleri olduğu söylenir bunun nedeni atalarının yaşadığı yerin avustrayla orman ağaç gölgelikleri olmasından mı kaynaklı acaba en ufak bir ishal bile öldürebiliyor bu kuşlarımızı fakat sultan papağanıda avustraylada yaşıyor ve ishal hiç etki etmiyor muhabbet kuşu ishalde direk halsizleşirken sultan papağanı ishalde yine sapasağlam duruyor kendi kuşlarımdan biliyorum sultan papağanım vitamin mineral takviyesi almadan hastalığınï atlatabilirken muhabbet kuşunda bu olmuyor hatta ve hatta en ufak bir rüzgardan cereyandan etkilenebiliyor muhabbet kuşları uzmanlarımızdan bunların nedenini öğrenmek isterim ve sizce hangisi hastalıklara daha dirençli ankette belirtirseniz sevinirim

Muhabbet kuşlarim gayet saglikli bir kere bile hasta olmadilar maşallah özen gösterirsen butun canlilar saglikli kaliteli hayat sürerler sultanlarinda problemleri oluyor genis kafes isterler salma tipine daha yatkinlar tuy yolma onlarda daha fazla kucuk bir streste direk yoluyorlar bakmayi bileceksin arastiracaksin bi hevesle alip bilmeden nerelere variyor olaylar canli hayati bu dikkat herzaman olucak (bu arada usta degilim kisisel hobici fikrimdir)

Bir laf vardır "domuz gibi" diye, hastalığa karşı çok dirençli, hasta olmayan manasında da kullanılır. Bu laftan yola çıkarak büyükbaş veya küçükbaş yetiştiricilileri domuz besleyelim demez.

Sözün özü, hangisine daha iyi bakabileceğinizi ve mutlu olup mutlu edebileceğinizi düşünüyorsanız onu alın.

Sultan papağanı beslemedim ama gelişmişlik potansiyeli daha fazla olduğundan dolayı bende sultanlar daha iyi kendilerini koruma mekanizmaları var diye düşünüyorum ve benimde muhabbet kuşum var yaklaşık 7-8aydır bendeler dişi kuşumun yüksek ihtimalle sindirim problemi olduğundan dokayı kuruma olmuş çünkü sürekli olarak hastaydı dışkısı sağlıklı çıkmıyordu dışkı çıkınca etrafında sarı lekeler oluyordu erkek kuşumda ise mantar var aldığımdan beri anlıcanız pet shoptan aldın illahlah dedirttiler aldıkları para acaba helal oluyor mu bilmiyorum ama iyi bi tecrübe edindim artık.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk

Geri