Karadeniz Pet

Hava kesesi hastalığı

Evet kullanın. Ayrıca kullanmayıpda daha iyisini bulursanız onu kullanın.
Ayhan abinin dediği doksisiklin etken maddeli antibiyotik kullanabilirsin. Haricen de TERRAMYCIN deri merhemi sür sabah akşam. Antibiyotik olarak Amoksisilin ve Siprofloksasin etken maddeli ilaçlarda kullanılabilir. Tedaviye başla biran önce vakit kaybetme.
Tamam bugün ulaşacağım ilaca. Çok teşekkür ederim gelişme olursa haberdar edeceğim.

Antibiyotiğe bugün ulaşabildim. Tetradox 100 mg aldım. Bunu nasıl kullanacağım ? Suya karıştırmamı önermedi veteriner ama başka şekilde nasıl verebilirimki ?

Suyuna çok az karıştırdım,tadını bozmayacak şekilde ve biraz da yeminin üzerine serpiştirdim. Bugün uzun bir süre takip ettim. İlk günkü antibiyotiği vücudu aldı. Dışkı bu rengi aldı hala sulu ama rengi açık ve diğerleri gibi kolay dağılmıyor. Az önce şişlikleri kontrol ettim. Şişlikler duruyor, sanıyorum iyi olan tarafı siyah gözüken göğüs ve sağ kanat şişliğindeki karanlık yok olmuş. Ten rengini almış. Halen içindeki sıvıyı görebiliyorum. Durgunluk devam etse de kafesinin içinde değil dışarda zaman geçirdi. Şu ana kadar hırıltı duymadım.Günlük gelişmelerden bahsedeceğim bundan sonra bu sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için.

Ekli dosyalar

• 20191029_044332.jpg
    20191029_044332.jpg
    797 KB · Görüntüleme: 20
Durgunluğu bugün biraz daha ortadan kalktı. Odaları gezmeye başladı, bıcır bıcır konuşmaları yine başladı. Eski suskun halinden sonra bana da ilaç gibi geldi bu halleri. Şişlikler hala duruyor. Doksisiklin tedavisine devam ediyorum. Bu ilaçla birlikte vitamin de kullanmam doğru olur mu ? Şuan sadece yemi ile besleniyor. Sağlığı için ek besin maddesi olarak ne kullanabilirim ?

5 gün doksisiklin 3 gün multivitamin 3 gün probiyotik. Bunları tamamlayın Öyle durumunu paylaşın.

Bahsettiğiniz tedaviyi uyguladım. Kuşun eski neşesi yerine geldi fakat özellikle sırtındaki şişlik büyümeye devam ediyor. İshalin önünü alamıyorum. Dışkı sürekli sulu.

Geri