Karadeniz Pet

hayal kırıklığı boş yumurtalar

gokay78

Yeni Üye
Öncelikle Selamın Aleyküm arkadaşlar benim bir çiftim var ve bu sene 3 kuluçkaları oldu 3üde boş çıktı dişi kuşum 4 yıldır bende ve hiç kuluçkası olmadı bu sene ilk erkek kuşuda bu sene aldım fakat 1.kuluçkada 3 yumrta yaptı 1 tanesini kırdı 2 si boş 2.kuluçkada 2 yumurta yaptı 1 tanesini kırdı 1 tanesi boş şu an 3.kuluçkada ve 3 yumurtası var 3üde boş çok büyük hayl kırıklığına uğradım mama takviyeside yaptım nedendir sizce ve ne yapabilirim ?çiftim ve şuanki yumurtaları (en az 10 günlükler)
DSC_1343.JPG
DSC_1344.JPG
DSC_1345.JPG
DSC_1078.jpg

SelamUN aleykğm olacak o.Gökay Bey,alınan erkek kaç yaşında, erkek daha önce eş tutmuş yavru alınmış bir kuşmu,çiftleşmeyi biliyormu,kafesin sahibi dişi anladığım kadarıyla sizde ise 3 yıldır siz alıp direk erkeği dişinin kafesinemi attınız bir fikir için bunlar gerekli.

erkek 3 yaşında ,çifleşme gerçekleşti bir kaç kere gördüm ,evet erkeği dişinin kafesin attım

öncelikle yavru almak istediğiniz kuşlar şartları ne olursa olsun salmayın. kafes için kalsınlar.Sonrasında En doğal kızıştırıcı ve sperm arttırıcı olarak çimlendirmeyi yapın. http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22
hazır tohumdur gayet etkilidir. Bu dönemlerde hafta 2 kez SERA vitamin plus kullanmaınızı öneririm. haftada 3 kez yumurta mamasını öneririm.Bu uygulamayı 1 ay kadar deneyin sonrasında tekrar konuşalım. kafesle ilgili bir detay bilmediğin için kalamar kemiğinide ihmal etmeyin.

yardımcı olabilirmisiniz acaba ?[/QUOTE]
öncelikle yavru almak istediğiniz kuşlar şartları ne olursa olsun salmayın. kafes için kalsınlar.Sonrasında En doğal kızıştırıcı ve sperm arttırıcı olarak çimlendirmeyi yapın. http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22
hazır tohumdur gayet etkilidir. Bu dönemlerde hafta 2 kez SERA vitamin plus kullanmaınızı öneririm. haftada 3 kez yumurta mamasını öneririm.Bu uygulamayı 1 ay kadar deneyin sonrasında tekrar konuşalım. kafesle ilgili bir detay bilmediğin için kalamar kemiğinide ihmal etmeyin.
*
peki bu yumurtalar boşmudur kesin? ve sizce dinlendiriyimmi kuşları 3. kuluçkaları?

yardımcı olabilirmisiniz acaba ?
*

yumurtalar boş, kuşları dinlendirmenize gerek yoktur,

yıpranan kuş yumurta yapan değildir,
yıpranan kuş yavruyu çıkartan üstünde yatan sadece tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkan,yavrular çıktıktan sonra kursak sütüyle besleyen beslemek için yoğun çaba sarfeden kuşa denir

Bu yüzdendirki sizin birşey yapmanıza gerek yok bazen şöyle bir sorun ile karşılaşabilir tüylerden dolayı erkek döllemeyi tüylere yapar bu durumda erkeğin ve dişinin popo kısmındaki tüylerin ufak miktar çekilmesi bir sıkıntıya yol açmaz bu işlemi uygulayabilirsiniz.Fakat bu genelde show kuşlarda görülür.

çok teşkkürler bu çimlendirme ne işe yarar ve kanrya için diyor sanırım muhabbet kuşu için uygunmudur ?

Geri