Karadeniz Pet

Hazır Mama Ek Takviye

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Sa hazır aldığım 3-4 çeşit marka farklı kapalı paket mamayı karıştırıp kuşlara veriyorum. İçine ek olarak az miktarda keçiboynuzu ve yumurta kabuğu tozu ekledim. İçine başka kuru tarzda ne konulabilir. Mesela hindistan cevizi tozu konulabilirmi ve başka neler konulabilir ?

.

Ben misir gevregi ogutup katiyorum, cocuklar icin uretilen sekersiz olanlardan kullaniyorum.

Hindistan cevizi tozu katabilirmiyiz veya başka hangi maddeler ?

Hindistan cevizi, tarçın, blendirden geçirilip kurutulmuş limon, kalamar kemiği tozu, rüşemy, zencefil, zencefal, kekik, kuru nane,susam...
Eşe hazırladığınız kuşlara keçi boynuzu tozu, arı poleni ve ceviz-madem-kuru dut-kaju-fındık'ın öğütülmüş halini eklemenizi tavsiye ederim.
Şimdilik aklıma gelen bunlar

:) hocam kendime bakmıyorum onlara baktığım kadar :) ileri zamanlarda nasip olur ise kendi yaptığım hazır mamadan satışa sunacam forumda. Damızlıkları eşe hazırlamak için ayrı yavrulu ve yumurtalı takımlar için ayrı 2 çeşit mama sunarak talep gelir ise hazırladım miktarı artıracam. Normalde kendime göre aylık olarak yapıyorum. Tamamen el yapımı ve %100 doğal içerikli organik oluyor piyasadaki en kral mamalardan dahi daha iştahla sarılıyor kuşlarım.

Daha önce eskiden bu tür aktiviteler vardı forumda herkez de gayet memnundu soranlar olmuştu nasip olursa niyetlenecez bakalım

:) hocam kendime bakmıyorum onlara baktığım kadar :) ileri zamanlarda nasip olur ise kendi yaptığım hazır mamadan satışa sunacam forumda. Damızlıkları eşe hazırlamak için ayrı yavrulu ve yumurtalı takımlar için ayrı 2 çeşit mama sunarak talep gelir ise hazırladım miktarı artıracam. Normalde kendime göre aylık olarak yapıyorum. Tamamen el yapımı ve %100 doğal içerikli organik oluyor piyasadaki en kral mamalardan dahi daha iştahla sarılıyor kuşlarım.

Daha önce eskiden bu tür aktiviteler vardı forumda herkez de gayet memnundu soranlar olmuştu nasip olursa niyetlenecez bakalım
Şehir arası gönderim yaparsanız bende ileride alabilirim. Teşekkürler bilgiler için.