Karadeniz Pet

hazır mama hakkında

sacar37

Yeni Üye
merhabalar hazır mama almayı düşünüyorum pet shop taki yetkili versele laga orlux frutti patee önerdi fikir almadan kullanmak istemedim yorumlarınız için şimdidden teşekkürler

Hem pahalı olusu hemde ev yapımının verımını yakalayamadıgından onerılmez. Illa kı alacagım dıyorsanız kalıtelı marka.

ben kuşlarımda bir çok kez denedim cede veya versale laga hazır mama dışındaki yerli hazır mamaları yemiyorlar . ya cede olacak yada versale veya kendi yaptıgım mama .C.tesi günü 2 kilo kadar kuru mama yaptım p.tesi verecem kuşlara. KISACASI CEDE VEYA VERSALE LAGA marka ver kuşlara

Peki nasıl kullanıyorsunuz? Direkt mi veriyoırsunuz yoksa içine başka şeyler de katıyor musunuz? Ya da kuru mamayı yeme mi katıyorsunuz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:22 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Bir de ben şu markayı aldım: EGG FOOD FOR BIRDS | ORIPET NATURE PLAN From Nature With Love , önerir misiniz?

Natureplan mamayı bilmiyorum kullanmadım hiç.

Ben Orluxu direk vermiyorum.
İçine mısır unu, galeta unu, buğday ve yulaf ruşeymi, irmik, pirinç unu, balık unu, keçi boynuzu tozu katıyorum, bunları karıştırıp havuç ile nemlendiriyorum. Kızıştırmak istediklerime ayrıca salçalık biber ekliyorum.

İçine mısır unu, galeta unu, buğday ve yulaf ruşeymi, irmik, pirinç unu, balık unu, keçi boynuzu tozu katıyorum, bunları karıştırıp havuç ile nemlendiriyorum. Kızıştırmak istediklerime ayrıca salçalık biber ekliyorum.
balık unu ve keçi boynuzu tozu tozunu nereden buluyorsunuz

Balık ununu bulmak zor, karadenizde yaşamıyorsan. Satılmıyor çünkü.
Keçiboynuzu tozu aktarlarda var. Pahalı bişey de değil.
balık unu evde tavada yapılan undan olmazmı:) hani önce una bulayıp tavadaki yağa atılıyorya artan unu kullansak mesela

ben bikaç yere sordumda keçiboynuzunun tozu yok kendisi var parası değilde bulması zor tozunu

balık unu evde tavada yapılan undan olmazmı:) hani önce una bulayıp tavadaki yağa atılıyorya artan unu kullansak mesela

ben bikaç yere sordumda keçiboynuzunun tozu yok kendisi var parası değilde bulması zor tozunu

Guzel fikir ahahaaha :D :thumbup:

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

keçiboynuzu tozu koku olarakta cezbediyor kusları mama sevmeyen kuslar için ideal bir ürün.. ayrıca sağolsun moderatörümüz balık unundan bir miktar vermişti bize yoksa bende bulamazdım :)

Cevabınız için teşekkür ederim.

İçerik bilgileri şöyle,

Mamanın İçeriği;
Fırın ürünleri, yumurta, tahıllar, kenevir tohumu, nijer tohumu.

Mamanın Analizi;
Ham protein % 16,00, ham yağ % 6,50, inorganik madde % 5,00, ham selüloz % 4,50.

Ben de ilave olarak sizin eklediklerinizi ekleyebilir miyim bu içeriğe? Yumurta mamasını hiç hazır kullanmadım. Kullanmak istemekteki amacım kuşumun uzun süren bir ishalden yeni çıkıyor oluşu. Bu nedenle zayıfladı, kuruma söz konusu değil. Nijer tohumunun ve yumurta mamasının kilo almasına yardımcı olduğunu biliyorum. İkisini bir arada görünce memnun oldum açıkçası. Bu ürünü de bu nedenle aldım. Zayıflamış bir kuşa takviye için siz bu içeriğe ne ilave etmemi önerirsiniz peki?

Kanarya yeminin bu süreçte faydası olmadı değil ama bizim uyanık kendi yeminden başka yem yememekte ısrar ediyor. Bundan önce Kıbrıs'taydı, Raggio Di Sole marka yem veriyorduk. Yolculuktan sonra stres ve yem değişikliği ile inatçi bir ishal başladı. Çok şükür üstesinden geliyoruz sanırım, henüz bitmedi tedavisi. İshalin 8 veya 9. günü Kıbrıs'tan kendi yemini getirttim. Buradaki yemlerden Vitakraft ve Versele Laga dışında yemiyordu, yine de eski yemi belki iyi gelir diyerek getirttim. Versele ve Vita'da yediğinin iki katı yiyor. Şimdi Versele ile karıştırıp veriyorum Raggio Di Sole'yi, bunu bile farkedip gagasıyla altını üstüne getirip istediği taneleri yiyor :) Yine de Versele'den de yediğini farkedebiliyorum, tohumları daha açık renk çünkü. KEçiboynuzu kokusunu madem seviyorlar mamaya karıştırırım alıp. Aspura da pek yüz vermese de arada bir didikliyor :) İshalin bittiğinden emin olunca geçer geçmez vitamine geçeceğiz. Avisol kullanıyordum bugüne kadar ama bir petshop "boyalı su" dedikten sonra biraz soğudum açıkçası. Sera Vitamin Plus alacağım yarın, Activ Plus var iştah açmak için onu da kullanır veririm mamasını. Zayıf olduğunu hissetmek beni üzüyor çünkü. Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
ben kuşlarımda bir çok kez denedim cede veya versale laga hazır mama dışındaki yerli hazır mamaları yemiyorlar . ya cede olacak yada versale veya kendi yaptıgım mama .C.tesi günü 2 kilo kadar kuru mama yaptım p.tesi verecem kuşlara. KISACASI CEDE VEYA VERSALE LAGA marka ver kuşlara

2 kilo kadar kuru mamayı nasıl yaptınız, malzeme ve süreçlerini anlatabilirmisiniz? Tşk.

Birde bu hazır yumurtalı kuru mamaların listelerine baktım, nerdeyse paket olarak 1 kg dan aşağı olanı yok, evde tek kuşa bakıyorsanız, bu paketi bitirene kadar bayatlamaz mı, nerde saklanıyor? buzdolabında mı? oda sığaklığında mı?

Son düzenleme:
Geri