Karadeniz Pet

Her gun kafasini islatiyor

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
Öncelikle herkese selamlar sayın ustalar benim kusum her gun kafasini suluga bandiriyor ve kafasini islatiyor sulugumuz kare agizli kafese oldugu icin sulugu degistirmelimiyim ? Ve bu normalmi ? Biraz kurumuş halini size atıyorum normalde bundan daha ıslak ama bu onun biraz kurumus hali

sulugu degistirmek bence en dogrusu bu suluklardan kullanabilirsin

Ekli dosyalar

• AF7B2411-5A48-4844-AEEA-3F4F698B71E4.jpeg
    AF7B2411-5A48-4844-AEEA-3F4F698B71E4.jpeg
    193.1 KB · Görüntüleme: 35
Merhabalar aslinda bende yeniyim bu hobide fakat bir kac ustamiz yazmis onlardanda okudum kucuk agisli suluklar hem mikrop barindirma hemde suyu taze tutma acisindan daha iyi diye anladim be sizin kusunuzda kafasini sokamayacagindan iki açıdan da kullanisli olur naçizane fikrim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüy dökümünde kuşlar çok kaşınır ve muhabbet kuşları banyoya bayılır. Kısacası hayvan kaşındığı için yıkanmaya çalışıyor. Kuşun kafesine bir banyoluk tak veya temiz bir sprey şişesine içme suyu kat, birkaç damla da sirke damlat. Kuşun üstüne birkaç defa sık, kuş hemen tüylerini tımarlamaya başlar. Kuş ne zaman kaşınmaya başlasa bir iki defa sıkarsın.

Banyo ihtiyacı vardır ve bu yüzden, suluktan banyo yapmaya çalışıyordur. Suluğu değiştirmeyin, ortam sıcak olduğunda banyoluk takarak içine ılık su koyun, birkaç damla sirke ekleyebilirsiniz. Suluğu değiştirmeyin, sık sık suyu değiştirip temizleyin

Herhangi bir problem teşkil etmiyor banyo yapıyor aynısı benim kuşta yapar hatta zorluyor vücududa suya değdirmeye çalışıyor ama yapamıyor..Kafesinde banyoluk taktım ama çok ürkek hiçbir zamanda girmedi bir banyoluk varsa yada geniş tepsi gibi birşeye az su bırakıp alıştırsanız kendisi banyo yapar.Tabi banyodan sonra üşümemesi için ortam sıcaklığının düşük olmaması gerekir.

Banyo ihtiyacı vardır ve bu yüzden, suluktan banyo yapmaya çalışıyordur. Suluğu değiştirmeyin, ortam sıcak olduğunda banyoluk takarak içine ılık su koyun, birkaç damla sirke ekleyebilirsiniz. Suluğu değiştirmeyin, sık sık suyu değiştirip temizleyin

Daha öncede bunu yapiyordu ve yikadim fakat hala aynisini yapiyor ?

Görmeden de kesin konuşmak istemiyorum ama bence davranışı normal. Birçok kuş, yıkanma imkanı bulamadığı için suluktan banyo yapar

Bizimkiler de büyük kap koyuyoruz girmiyorlar illa küçücük su bardaklarını kendilerini sığdırmaya çalışıyorlar :D Siz onu kafesin de veya dışarı da bi kaba veya banyoluğa alıştırın daha kolay yıkansın:) Seviyor demek ki yıkanmayı.

Geri