Karadeniz Pet

HERGÜN SALYALI KUSUYOR

Faruk Şen

Yeni Üye
Merhaba öncelikle benim muhabbet kuşum 1 taneydi ama eski muhabbet kuşum öldüğü için ona benzeyen bir muhabbet kuşu daha aldık 1.5 ay iyi anlaştılar iyiydi fakat Muhabbet kuşumda ishal başladı ve kafasındaki tüyler diken gibi olmuştu vitaminle gidermeye çalıştık.Düzeliyordu 1 hafta içinde yeniden ishal oluyordu bunu gidermeye 1 ay çalıştık ama düzelmedi bir gün yatarken kuşuma baktım ve ağzında salya gördüm(ishali durmuştu) başlarda endişelenmedim fakat hastalık ilerleyince korkmaya başladık salyalı bir şekilde kusuyor ve yine kafasındaki tüyler kötü gözüküyordu.Veterinere gitmedik çünkü ölen kuşumu veterinere götürdüğümde hiç birşey yapmamıştı 1 aydır salyalı bir şekilde kusuyor yarın bir kuşçuya gidicez inşallah iyileşir.Yakın zamanda babamı kaybettim mutsuzum ve birde bunlar olunca daha mutsuz oluyorum yaşım 15 lütfen bana tedavi yöntemi önerin abilerim ablalarım ölen kuşuma çok benziyor onu bırakmak istemiyorum

İshalse haşlanmış patates(tuzsuz ve yağsız) yedirin. Vitaminli suyu her gün değiştiriyordunuz değil mi? Kuşun fotoğrafını atar mısınız tüylerine bakalım.

Kursak iltihabı olduğunu düşünüyorum. Tedavisi için de flagyl kullanılıyor, 12 saatte bir birer damla ağzına damlatmalısınız bu tedavi de 7 gün sürüyor.

Siz kuşunuzun suluğuna 6 7 damla elma sirkesi katın. Şimdi de ağzına dikkatli şekilde 1 damla elma sirkesi damlatın.(fazla kaçırmayın dikkat edin)

Kursak iltihabı olduğunu düşünüyorum. Tedavisi için de flagyl kullanılıyor, 12 saatte bir birer damla ağzına damlatmalısınız bu tedavi de 7 gün sürüyor.

Siz kuşunuzun suluğuna 6 7 damla elma sirkesi katın. Şimdi de ağzına dikkatli şekilde 1 damla elma sirkesi damlatın.(fazla kaçırmayın dikkat edin)
Eczaneden mi alınıyor bu ilacı araştırırken gördüm

İsterseniz siz de şu konuları araştırın: kursak iltihabı, kursak mantarı.

Reçeteye yazdırmalısınız yazdırmazsanız vermiyorlar. Biteral de olabilir. Yanında mikostatin de alın. Her birinden sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Veya yarım suluğa her birinden 6 damla.

ARKADAŞLAR KUŞUM 1 HAFTADIR ÇOK İYİ ELMAS SİRKESİ ÇOK İYİ GELDİ VE BİR DE AYNA KOYDUK ORDA KENDİNE BAKARAK KUR YAPIYOR ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN ALLAH HERKESİN KUŞUNA İYİLİK VERSİN TEŞEKKÜRLER

İyileşti deyip rehavete kapılmayın sakın. 2-3 daha devam edin sirkeye.

Geri