Karadeniz Pet

hint bülbülü

ömerve

Emektar Üye
hint bülbülllerinin çiftleşmeleri için ne tarz bir mama yapabilirim acaba cha tohumu demişlerdi ddaha önce ama ona pek bakamadım muhabbet kuşları için olan cici bebeyle karıştırılanlardan yapsak faydası olmaz mı acaba yardımcı olabilecek var mı acaba

Forumlarda sayfalarda hint bülbülü için çabuk ürer sürekli yumurta yapar vb tabirleri duymuşsunuzdur. Bende 1 çşft aldım dişi tepeli full beyaz,erkek clasic kahverengi hint bülbülüydü. Yuvalığı vs takdım. 2. Ay sonunda yavru alabildim. Şansımada hepsi babaları gibi clasic çıktı . İlk kuluçkadan sonra 1 ay bekledim yumurta vs gelmeyince bende elden çıkardım.Benim kuşlardamı sorun vardı sayfalarda yazanlarmı abarttı bilemiyorum.
Ben yavru zamanında ve normal zamanda klasik muhabbet kuşu için yapılan yumurta maması veriyordum. Yumurtanın sarısını tekde verirseniz anında gidip yumyrtanın sarısını yemeye başlıyorlar.

Mamanın içine keçi boynuzu tozu,nijer,tarçın koyarsanız kızıştırma ve çiftleştirme için etkili olacakdır.

bizim dişide sanırım sıkıntı 2 ayı geçti alalı erkek kur yapıo falan ama dişi pek yanaşmıyor bide o yüzden mama deneyim dedim yavruluk taktık normal oyuncak gibi kullanıyolar onu da dedğiniz gibi allırken bizde dediler uğraştırmaz yavrular vb şeyler yani sizin dediklerinizi ama pek iş çıkmadı gibi birine hediye almıştık onunkiler yavrulamış arlarında 10 anca var bakallım mama denicem olmazsa dişiyi değiştiririm artık bizimde dişi beyaz baba klasik sanırım

Geri