Karadeniz Pet

Hiperaktif Yavru

Melay

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Biz üç gün önce bir aylık erkek bir bebek aldık. Geldiğinden beri kafesin içinde durmuyor. Kendini oradan oraya atıyor, yeminin içine kafasını sokup kaçış arıyor ve durmuyor. Sadece üstünü örtünce duruyor uykuya geçiyor.

Ele geliyor, göbeğini patisini sevdiriyor; ama çılgın gibi. Yoruluyor gibi oluyor, dinleniyor. Sonra tekrar başlıyor. Özellikle ben yanına gittiğimde şımarıyor. Elden yemek yiyordu, bugün onu da yemedi. Su da içmiyor. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi. Ne yapayım sizce?

Son düzenleme:
bulunduğu ortam da onu korkutan veya ürküten birşey olmalı onu bulmanız ve çözmenizz gerekir.

anladım. anlattığınıza göre korkmuş tedirgin olmuş ya da ortama henüz alışamamış sakin hareketler de bulunmaya çalışın belki yüksek sesten veya ani hareketlerden korkuyor da olabilir.ya da odanın içinde rahatsız olduğu bir durum vardır. kuşlar normal zamanda kafeste bu durumu sergiliyorlarsa mutlaka korktukları birşey vardır.kafes içinde veya dışında

anladım. anlattığınıza göre korkmuş tedirgin olmuş ya da ortama henüz alışamamış sakin hareketler de bulunmaya çalışın belki yüksek sesten veya ani hareketlerden korkuyor da olabilir.ya da odanın içinde rahatsız olduğu bir durum vardır. kuşlar normal zamanda kafeste bu durumu sergiliyorlarsa mutlaka korktukları birşey vardır.kafes içinde veya dışında

O zaman kafesin yerini değiştireyim bir. Bakalım ne olacak.

aynen kafes aşağı da ise yüksek bir yere asın bakalım ne tepki verecek

Ortama alışık değil birde kuşların yoğun olduğu bir yerden geliyorsa sürü psikolojilerini atamıyorlar.Arkadaşın dediği gibi kafesi biraz yüksekte tutun ve kafesin arka tarafı duvara bakacak şekilde koyun.Belli bir süre kafesinde kalsın pek çıkarmayın ilk önce kafese alışsın güvenli olduğuna kanaat getirsin.Yemliğin üstünü çıkarıp kafes içine uygun bir yere asın sevgi ve ilgi gösterin zamanla düzeleceğini düşünüyorum.

Ortama alışık değil birde kuşların yoğun olduğu bir yerden geliyorsa sürü psikolojilerini atamıyorlar.Arkadaşın dediği gibi kafesi biraz yüksekte tutun ve kafesin arka tarafı duvara bakacak şekilde koyun.Belli bir süre kafesinde kalsın pek çıkarmayın ilk önce kafese alışsın güvenli olduğuna kanaat getirsin.Yemliğin üstünü çıkarıp kafes içine uygun bir yere asın sevgi ve ilgi gösterin zamanla düzeleceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim yardımınız için :).

Geri