Karadeniz Pet

hollanda cinsi muhabbet kuşu özellikleri nelerdir?

hayvansever1

Meraklı Üye
Hollanda cinsi muhabbet kuşlarına rast geldim bugün bir petshopta acaba bu kuşların yerlilere göre alışmasında konuşmasında daha bir farklılık var mıdır? Bir kaç bir şey okudum ama üreticileri yada yetiştiren biri varsa birde o şekilde duymak istedim. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

kuşun alışması tamamen sahibine bağlıdır.Ayrıca Hollanda muhabbet kuşları görünüş olarak bence en güzel olanları

Kafa yapıları diğerlerine göre farklıdır, Biraz daha iri olurlar

Son düzenleme:
hollanda irir kuştur.... alışması erkek olması ve senin ilgine baglı

Petshoplarda bulunan kuslar aslinda hep aynidir ama isimleri farklidir :) bunu kimse anlayamaz :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Pakistana jumbo diyen petshop goren masum koylu

Petshoplarda bulunan kuslar aslinda hep aynidir ama isimleri farklidir :) bunu kimse anlayamaz :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:39 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Pakistana jumbo diyen petshop goren masum koylu
Benimde pek anladığımdan değil zaten biraz iriydiler daha yavru olmalarına karşılık hollanda cinsi diyince bende farklılıklarını merak ettim :) belkide dediğiniz gibi hepsi aynıdır :)

sadece hollanda cinsinin kafa yapısı biraz daha iridir o kadar yoksa alışması sana bağlı

Hollanda diye bir ırk yoktur. Kuşların çoğu yerli üretim olup, jumbo ve yerli kuşların yavruları olan kırık kuşlara o şekilde isim takarlar. İnce ve uzun olanlara ise çek derler.

Son düzenleme:
Hollanda diye bir ırk yoktur. Kuşların çoğu yerli üretim olup, jumbo ve yerli kuşların yavruları olan kırık kuşlara o şekilde isim takarlar. İnce ve uzun olanlara ise çek derler.
Aynen Ismail hocam herkes bir ırk çıkarmış sorsan çıkardıkları ırkı tanimlayamiyorlar bile. Pazarlama taktikleri bunlar :D:D;):cool:

Geri