Karadeniz Pet

İç Mantar Tedavisi (Ayhan OTÇUOĞLU)

Şantiye çok geçmiş olsun. Nereye götürdünüz? İçeriğini neden söylemiyorlar anlamıyorumki ne verdiğimizi bilmemiz gerekmez mi. Tahlil yaptı mi? Yemesine dikkat edin bence kilo alsın biraz sevdiği besleyici şeyler yesin eğer kendi yiyorsa
Kendi Yemİ yiyor Vitaminli suyu da içiyor ama sessiz sakin gün boyu uyukluyor sürekli, avucumun içinde sıcak ortam arıyor iki kere sordum dün tekrar sordum malesef dedi, koksidiyoz mikroskopla bakılır bu hekim tecrübesiyle anlaşılır dedi, o yüzden dönünce kendi veterinerine mi götürsem mi

Kendi Yemİ yiyor Vitaminli suyu da içiyor ama sessiz sakin gün boyu uyukluyor sürekli, avucumun içinde sıcak ortam arıyor iki kere sordum dün tekrar sordum malesef dedi, koksidiyoz mikroskopla bakılır bu hekim tecrübesiyle anlaşılır dedi, o yüzden dönünce kendi veterinerine mi götürsem mi
Hangi sehirdesiniz? Valla Ayhan hocam falan tabiki çok daha iyi bilir ne diyecekler bakalım ama kime guveniyorsan içine siniyorsa ona götür sonradan keşke goturseydim demezsin en azından. Megabakter tahlilde çıkan bişey ben goturdugumde oradaki başka bir hastada tahlil yapıp olduğunu soylemislerdi o muhtemelen öyle cihazları olmadığı için tecrübeye dayanarak söyledi

Hangi sehirdesiniz? Valla Ayhan hocam falan tabiki çok daha iyi bilir ne diyecekler bakalım ama kime guveniyorsan içine siniyorsa ona götür sonradan keşke goturseydim demezsin en azından. Megabakter tahlilde çıkan bişey ben goturdugumde oradaki başka bir hastada tahlil yapıp olduğunu soylemislerdi o muhtemelen öyle cihazları olmadığı için tecrübeye dayanarak söyledi
Şuan ısparta ama kuşadasında yaşıyoruz, az önce aradım konuştum tekrar buradaki veterinerle ilaç ismi alamadım içeriğini öğrendim antiseptik bir solüsyonmuş bunu 7 gün kullanıcakmış 7 gün sonunda kendileriyle farklı şehirlerde olduğumuz için telefonla görüşücez duruma göre antibiyotiğe geçirecekmiş

Merhaba @Ayhan OTÇUOĞLU bey ben kuşumu son çare veterinere götürdüm ama geç kalmışım hastalık ilerlemiş iç mantar varmış megabakter hem kursak hem göğüs kısmı kemikler jilet gibi olmuş, 6 enjeksiyonda solüsyon verdi içeriği ne bilmiyorum Bilgi vermedi sordum sabah 4 akşam 4 damla gaga kenarından veriyorum kendi alıyoyor bununla birlikte birde vetasupra toz vitamini ben aldım, şuan sadece vitaminli su ve sabah akşam gagadan damla solüsyon veriyorum, üşüyor sürekli kalorifer peteğinde duruyor altına peçete koydum, yarın şehir değiştiricez tatilimiz bitti kendi veterinerimize götüreyim mi yoksa bu tedaviye devam edeyim mi

Benim videoyu bir kez daha izlemelisiniz sanırım. Mantar tedavilerinde vitamin, probiyotik, dolayısıyla şeker vermeyin diyorum. Ama herkes tersini yapmaya devam ediyor. Verilen ilaç boğazda tahriş yaparmı bilemiyorum çünkü sizde ne verildiğini bilmiyorsunuz. Megabakteri teşhisi konulmuşsa sanırım veteriner ona uygun bir şey vermiştir. Bakırsülfat bulursanız onuda kullanabilirsiniz. Ama çok dikkatli 5 lt ye bir pirinç tanesi kadar suyu iyice karıştırın. 1 gün verin 3-4 gün sadece su verin. 2-3 uygulamada umarım geçer.

Benim videoyu bir kez daha izlemelisiniz sanırım. Mantar tedavilerinde vitamin, probiyotik, dolayısıyla şeker vermeyin diyorum. Ama herkes tersini yapmaya devam ediyor. Verilen ilaç boğazda tahriş yaparmı bilemiyorum çünkü sizde ne verildiğini bilmiyorsunuz. Megabakteri teşhisi konulmuşsa sanırım veteriner ona uygun bir şey vermiştir. Bakırsülfat bulursanız onuda kullanabilirsiniz. Ama çok dikkatli 5 lt ye bir pirinç tanesi kadar suyu iyice karıştırın. 1 gün verin 3-4 gün sadece su verin. 2-3 uygulamada umarım geçer.
Megabakteri için bu kadar etkili mi bakırsulfat ?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, bu arada bir kaç kez izledim videonuzu emeğinize sağlık
Veterinerle sonra tekrar görüştüm ve ilacın antiseptik solüsyon olduğunu söylediği şuan koko toparlama başladı enerjisi falan geliyor ama hastalık henüz devam ediyor, çarşamba günü veterinerle durumu üzerine görüşmemiz olucak umarım bi an önce atlatırız

• Beğen
Tepkiler: Kca
Geri