Karadeniz Pet

İki tane yavru muhabbet kuşu bakımı ve ele alıştırma.

Sefa Koyuncu

Yeni Üye
Geçen günlerde birisi 25 günlük diğeri 40 günlük iki kuş aldım.
Yavru oldukları içinde eğitmek istiyorum ama sürekli annelerinin altına girer gibi kafesin altına inip birbirlerinin altına kafalarını sokuyorlar ele asla gelmiyorlar.
Alalı 3 4 gün geçti ne yaptıysam alışmadılar.
Dal darı, kraker vs aldım onlardan da hiç yemediler daha önce yavru kuş tecrübem yok bir önceki kuşumu 5 aylıkken almıştım 7 yaşına kadar hayatta kalabildi ne yazık ki. Eski kuşum biraz büyük olduğu için çoğu şeyi yiyordu ayırt etmiyordu ama bu iki kuş sadece yem yiyor su içiyor diğer hiçbir şeye dokunmuyor.
Sizlerden ricam yavru çift kuşun bakımı ve ele alıştırma süreci nasıl olur tavsiye verebilir misiniz?

Günde bir kaç kere elinizi korkutmadan kafese sokup sevin sizden korkulmayacağını anlasınlar sonra yavaş yavaş parmağınıza almaya çalışın karnına ittirince zaten gelicektir. Gittikçe temasınızı vs artırın xaten yavru oldukları için alışırlar kolayca. Kraker kullanmayın zararlı illa vermek istiyorsanız evde kendiniz yapabilirsiniz tarifleri var.

Günde bir kaç kere elinizi korkutmadan kafese sokup sevin sizden korkulmayacağını anlasınlar sonra yavaş yavaş parmağınıza almaya çalışın karnına ittirince zaten gelicektir. Gittikçe temasınızı vs artırın xaten yavru oldukları için alışırlar kolayca. Kraker kullanmayın zararlı illa vermek istiyorsanız evde kendiniz yapabilirsiniz tarifleri var.
Kraker vermiyorum dal darı, yem ve toz vitamin veriyorum.
Kuşlardan birisi sakin diğeri çok korkak sakin olanı sevmeye başlayınca korkan kuş kafesin içinde kaçışmaya başlıyor bu sefer sakin olan kışta tedirgin oluyor neredeyse bir hafta oldu alalı ama hala bir alışma yok.
Ne yaptıysam olmadı 😶

Geri