Karadeniz Pet

İkinci kuluçka ama gene boş yumurta

Neslihan1

Meraklı Üye
İyi forumlar arkadaşlar muhabbet kuşlarim 1 ay önce 4 yumurta yaptılar 4düde boş çıktı tekrardan kuluçkaya yattı dün 4cü yumurta geldi ben yumurta lontrolu yaptım ilk yumurta geleli 9 gün oldu ama bana kalırsa gene boş neden kaynaklanıyor kuş devamlı yumurtaya yatıyor iyide besledim onları ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

Ciftlesmeleri önemli. Ciftlesip de olmuyorsa popo kisimlarindaki uzun tuyleri varsa kesebilirsiniz.

Kesme işlemini isterseniz siz yapmayın veterinere götürün ya da bu işlerden anlayan bir üretici yapsın, keserken yanlışlıkla hayvanın organına zarar verebilirsiniz. O konuda ben riske atamıyorum.

Her iki kuşun popo tüylerini kesebilir veya yolabilirsiniz, E vitamini ve Selenyum takviyesi üremeyi artırır, kuşları bir süre ayırıp güçlendirebilirsiniz. Ayrıca tüneklerinin ve kafeslerinin sağlıklı bir çiftleşme için uygun olduğundan emin olmalısınız

2ci kuluçkada bili ben hiç çifleştiklerini görmedim eğer yumurtaların hepsi boş çıkarsa sizlerin dediği gibi popo tüylerini keserim ama yuvalığı çıkarıcam üst üstte 2 kuluçka geçirmiş oldu biraz dinlensinler

2ci kuluçkada bili ben hiç çifleştiklerini görmedim eğer yumurtaların hepsi boş çıkarsa sizlerin dediği gibi popo tüylerini keserim ama yuvalığı çıkarıcam üst üstte 2 kuluçka geçirmiş oldu biraz dinlensinler
Bir sorun olmaz cikartmayin sonucta yavru bakmadilar

Geri