Karadeniz Pet

ikinci muhabbet kusu alacam

Ustam güzel fakat Berşan ustamızın da dediği gibi halkaları incik boncuğu çıkarın. Eş kuşlar için bunların zaten olmaması lazım. Bu oyuncaklar genelde üretimi düşünmeyen ve tek bakılan kuşlar için aksesuardır. Merdiveni illa kullanacağım diyorsanız bana kalırsa aşağıdaki tüneğin çift olan tarafının baktığı kenara merdiveni asıp merdivenin ucunu da o çift dalın üstüne bırakabilirsiniz. Yine de siz bilirsiniz tabi. Ayrıca kuşlarınızın maşallahı var. :)
Sagolun halkalari cikardim merdivenide dediniz gibi yaptim daha iyi oldu ucmalari icin

Arkadaslar bir problem var yeni fark ettim kafesin tek girisi var kusularin evi icin kapi yok :( hic aklima gelmedi kafesi alirken

Sanırım ben bu işleri bırakıp köye falan yerleşmeliyim. Bir şişeyi delmek ne kadar zor olabilir ki :D

Bir şişeyi delemiyorsan kütüğü hiç yaramazsın. İyisi mi şehirde kal sen en iyisi ustam. :D

Ayrıca, Oğuzhan ustam, zaten yemliklerinin yerleri var, suluğu zaten o derece. Yuvalığı tek kapıya asarsınız, sorun olmaz. Ayrıca bunlara daha yuvalık takmanıza bi 5-6 ay var o yüzden şimdiden dert etmenize gerek yok. :) Belki o zamana daha geniş bir kafes alır, bunu da yavruları için saklarsınız, belli olmaz. :)

Bir şişeyi delemiyorsan kütüğü hiç yaramazsın. İyisi mi şehirde kal sen en iyisi ustam. :D

Ayrıca, Oğuzhan ustam, zaten yemliklerinin yerleri var, suluğu zaten o derece. Yuvalığı tek kapıya asarsınız, sorun olmaz. Ayrıca bunlara daha yuvalık takmanıza bi 5-6 ay var o yüzden şimdiden dert etmenize gerek yok. :) Belki o zamana daha geniş bir kafes alır, bunu da yavruları için saklarsınız, belli olmaz. :)

Cihat usta güzel yazmış etmiş ama bana lafı da sokuşturmuş :D Fakat şunu unutmuş yavrucağızlar şimdiden kafeslerine alışsınlar benimsesinler o yüzden ya yeni kafesi alın yakın zaman da ya da bu kafesin sağ ya da sol kısmında ki telleri yuvalık ağzı sığacak şekilde kesip kırpın.

Cihat usta güzel yazmış etmiş ama bana lafı da sokuşturmuş :D Fakat şunu unutmuş yavrucağızlar şimdiden kafeslerine alışsınlar benimsesinler o yüzden ya yeni kafesi alın yakın zaman da ya da bu kafesin sağ ya da sol kısmında ki telleri yuvalık ağzı sığacak şekilde kesip kırpın.

Berşan usta güzel yazmış etmiş ama bana lafı da sokuşturmuş :D Fakat şunu unutmuş... :D kafesi yuvalık için kesmesin boşuna kafesi de gevur etmesin ustamız. Kalsın şimdilik böyle, 5-6 aya değil de 4-5 aya alsın yeni bir kafes. En azından kafes kullanılsın, aylarca yatmasından iyidir. :)

Ayrıca konusunu açtım dandik yem temizleme şişesi diye bak bakalım olmuş mu :D

Berşan usta güzel yazmış etmiş ama bana lafı da sokuşturmuş :D Fakat şunu unutmuş... :D kafesi yuvalık için kesmesin boşuna kafesi de gevur etmesin ustamız. Kalsın şimdilik böyle, 5-6 aya değil de 4-5 aya alsın yeni bir kafes. En azından kafes kullanılsın, aylarca yatmasından iyidir. :)

Kafesi aldığınız yere bunu söyleyip değiştirmeyi de söyleyebilirsiniz. Ayrıca dişiyi aldığınız yer de orasıysa suratına da bi tükürün. Gurbet elde garibandan fazla para almak neymiş görsün.

Disi kusumu ilk aldigim gun gibi kafesin ta ustune cikip olu gibi duruyor bugunku aldimi erkek sanki 1 senedir bu evdeymis gibi davraniyor
Yem yiyor ucuyor disi ile oynamak istiyor ama disi korkuyor. Disi alisirmi?

Son dedigin aklima yati deniyebilirim

Yeni aldigim erkek disinin kafasini kasiyor iyi bir signal mi?

Geri