Karadeniz Pet

Ilk kulucka sorunu

kayraa kirac

Paylaşımcı Üye
Ilk kulucka problemi yasayaniniz var mi

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk kuluçka da her türlü sorun yaşanabilir. Dölsüz yumurta, yumurta sıkısması, yavrulara bakamama, yavru ezilmesi vs... vs.. bir çok problem yaşanabilir. her kuşta da illa yaşanacak diye birşey yok . İlk kuluçkada 5de 0, 2. kuluçkada 6da 1, 3. kuluçkada 6da 5 yapan takımımda var daha ilk kuluçkada 4 aylıkken 5de 4 yapan takımımda

İlk kuluçka da her türlü sorun yaşanabilir. Dölsüz yumurta, yumurta sıkısması, yavrulara bakamama, yavru ezilmesi vs... vs.. bir çok problem yaşanabilir. her kuşta da illa yaşanacak diye birşey yok . İlk kuluçkada 5de 0, 2. kuluçkada 6da 1, 3. kuluçkada 6da 5 yapan takımımda var daha ilk kuluçkada 4 aylıkken 5de 4 yapan takımımda
Kahraman bey defalarca yazi yazdim ama cevap alamadim. Simdi benim defalarca yavru aldigim kusumun yavrusunu kendime ayirtmistim. Simdi o yavrum 7 aylik ve ikinci yumurtasini yapti fakat surekli yuvalikta yatmiyor acaba alisma doneminde mi aksamlari cikiyor bende isik acik birakiyorum

kimi kuşlar 2. kimisi 3. kimisi ise 1. yumurtadan itibaren yatmaya başlar . ama bu kuluçka özellikle ilk yumurta ise belirttiğim gibi her türlü tecribesizlik yaşanabilir... siz kendi haline bırakın mümkün oldu kadar minimum seviyede yuvaya müdahale edin başka yapacağınız birşey yok. mümkünse kuluçka zamanları kusun yakınlarında gece lambası yansın ihtiyacı için girip çıkması gerekecektir

kimi kuşlar 2. kimisi 3. kimisi ise 1. yumurtadan itibaren yatmaya başlar . ama bu kuluçka özellikle ilk yumurta ise belirttiğim gibi her türlü tecribesizlik yaşanabilir... siz kendi haline bırakın mümkün oldu kadar minimum seviyede yuvaya müdahale edin başka yapacağınız birşey yok. mümkünse kuluçka zamanları kusun yakınlarında gece lambası yansın ihtiyacı için girip çıkması gerekecektir
Evet gece lambasi gibi isik aciyorum geceleri alisma doneminde oldugu icin. Bir ciftim ilk yumurtadan itibaren yatar bu yatmadi acaba unuttum mu digeri de boylemiydi bilmiyorum. Yuvayi uzun sure bos birakip biraz yumurtada yatiyor. Ben ilk yumurtayi da ikincisinide gormeden aldim. Yerine sahtesini koydum fark etmedi bile uzerinde uzun sure yatmaya baslayinca koyacagim. Kizim cok heyecanli yuva icin erkekten de ilgi bekliyor ama erkek fazla ilgili degil.